نقض آتش بس در شمال سوریه توسط تروریست ها

یک مقام نظامی بلندپایه روسی از حمله عناصر گروه تروریستی "جماعت حزب اسلامی ترکستانی" به منطقه کاهش تنش در شمال سوریه خبر داده است

به گزارش دیده بان،«اولیگ ایگوروف»، معاون رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که سه نوبت نقض آتش بس از گروه تروریستی "جماعت حزب اسلامی ترکستانی" را ثبت کرده که یک مورد آن در استان ادلب و ۲ حمله در استان لاذقیه انجام شده است.

این مقام روسی اعلام کرد که در نتیجه حمله تک تیراندازهای نیروهای مسلح به پایگاه ارتش سوریه در استان لاذقیه در شمال این کشور دو نظامی سوری زخمی شدند.

ایگوروف پیشتر اعلام کرد که پنج نوبت نقض آتش بس از گروه تروریستی «جبهه النصره» را ثبت کرده که ۲ مورد آن در استان ادلب و ۲ حمله در استان لاذقیه و حمله دیگر در استان حماه انجام شده است.

معاون مرکز آشتی روسیه در سوریه ۲۷ دی ماه نیز اعلام کرد که حمله خمپاره‌ای تروریست‌ها از منطقه «برزه التحطانی» به مواضع ارتش سوریه در روستای «نخشبه» در استان لاذقیه منجر به کشته شدن سه سرباز سوری شد.

مرکز آشتی میان گروه های متخاصم و کنترل بر تحرک پناهجویان در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه در فوریه ۲۰۱۶ تأسیس شد.

سه منطقه در سال ۲۰۱۸ میلادی به کنترل ارتش سوریه درآمد، اما منطقه چهارم که ادلب استانی در شمال غربی سوریه و مناطقی چون لاذقیه، حما و حلب را در بر می گیرد، هنوز در دست گروه های تروریستی قرار دارد و گفته می شود کنترل این منطقه بیشتر در اختیار گروه تروریستی جبهه النصره است.

اواخر تابستان سال ۲۰۱۸ میلادی، سران مسکو و آنکارا در سوچی روسیه به توافقی دست یافتند که طی آن ترکیه وعده داد بدون خونریزی تروریست‌های مستقر در این منطقه را خارج یا خلع سلاح کند، اتفاقی که تا به امروز رخ نداده است و تروریست ها در این منطقه هر از چندگاهی به نیروهای نظامی سوریه یا پایگاه روسیه در اطراف این منطقه حمله می کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:ایرنا
انتهای متن/

چهارشنبه, 16 فروردين 1402 ساعت 13:36

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید