گزارش F.B.I از دفتر منافقین در آمریکا

پلیس فدرال آمریکا در گزارشی از فعالیت های مخفیانه گروهک تروریستی منافقین در ایالت ویرجینیا پرده برداشت

به گزارش دیده بان، پلیس فدرال آمریکا(FBI) در گزارشی اعلام کرد که هواداران گروهک تروریستی منافقین در آمریکا چک های سفید امضایی را به منظور پرداخت هزینه ها و پشتیبانی مالی فعالیت های این گروه به اعضای آن می دادند که نمونه هایی از این چک ها را در منزلی در منطقه «فالز چرچ» ایالت ویرجینیا کشف کرده اند.

پلیس فدرال آمریکا اعلام کرد که گروه مجاهدین خلق(گروهک تروریستی منافقین) از منزلي در فالز چرچ در ايالت ويرجينيا به‌عنوان دفترکاري و عملياتي استفاده مي‌کرده است. آدرس فالز چرچ، درواقع خانه‌اي ابوده که به دفترکار تبديل شده . در حقيقت، استخر داخل خانه خالي شده و روي آن را پوشانده شده و اين‌گونه محيط روي استخر را به دو دفتر تقسيم کرده اند. در يکي از اين دفاتر، دريچه‌اي تعبيه شده بود که به استخر خالي منتهي می شده و از آنجا به‌عنوان انبار مجلات، تيشرت‌ها، پرچم‌ها و ديگر ابزارآلات مجاهدين خلق، شوراي ملي مقاومت و ارتش آزاديبخش استفاده می کردند.FBI در دسامبر 2001 آدرس فالز چرچ را تفتيش کرد و مقادير درخورتوجهي از مدارک به‌دست آورد که هم‌پوشانی مجاهدين خلق، شورای ملي مقاومت ايران و ارتش آزاديبخش ملی را ثابت مي‌کردند.

FBI مدارکی به‌دست آورد که نشان‌دهنده ساختار کلی مقاومت ایران(گروهک تروریستی منافقین) بود. يک نسخه از نمودار ساختاری اين سازمان با سرشاخه مقاومت ايران به‌دست آمد. اين نمودار به سه ‌شاخه تقسيم می شد: داخلی مقر (مجاهدين)، نظامی (ارتش آزاديبخش ملی) سياسی (شورای ملی مقاومت).

FBI در ميان اوراق شورای ملی مقاومت يک فرم «درخواست مجدد افتتاح حساب» در سيتی بانک پيدا کرد. اين سند نشان میدهد که يک نماينده از مجاهدين خلق و يک نماينده از شورای ملی مقاومت به‌طور مشترک يکي از حساب‌های بسته مجاهدين خلق را دوباره بازکرده‌اند. امضا‌کننده اول «شاهين قبادی» نماينده مجاهدين خلق و امضاکننده دوم «عليرضا جعفرزاده» نماينده شورای ملی مقاومت است. صندوق پستی ذکرشده در فرم مربوط به مجاهدين خلق است. شماره تلفنی که براي منزل در اين فرم آمده به‌عنوان شماره شورای ملی مقاومت در دفترچه تلفنی که در فالزچرچ پيدا شد ذکر شده است. شماره تلفنی که به‌عنوان شماره محل کار آمده، به‌عنوان شماره تلفن حساب مجاهدين شناسايی شد. در اين ميان، يک حواله پولی به ارزش ده‌هزار دلار به‌تاريخ 3ژانويه2001 در وجه شماره حساب 66531578 «پي‌ام‌آی پرس آفيس» نيز پيدا شد. ظاهراً از اين حواله پولی براي افتتاح مجدد حساب مشترک استفاده شده بود.

به ‌نظر میرسد تلفن‌های دفاتر مجاهدين و شورای ملی مقاومت در «نشنال پرس بيلدينگ» به آدرس فالز چرچ دايورت شده بود. ظاهراً وقتي کسي با شماره مجاهدين يا شورای ملی مقاومت در نشنال پرس بيلدينگ تماس میگرفت، تماس او به تلفن موجود در فالز چرچ منتقل مي‌شد. FBI نموداری از شماره‌های مجاهدين و شورای ملي مقاومت را پيدا کرد که به فالز چرچ دايورت شده بودند.

نشريه رسمي مجاهدين خلق «هفته‌نامه مجاهد» که معمولاً به‌نام مجاهد شناخته مي‌شود، در آدرس فالز چرچ براي توزيع آماده شده بود. صفحات از خارج به آدرس فالز چرچ منتقل ‌شده بودند و سپس براي ارسال به مشترکان آماده میشدند. نسخه‌هايی از روزنامه، نسخه‌هايی از صورت‌حساب بانکی «ناشر ليميتد» (شرکت توزيع کننده) نسخه‌های برگشتی روزنامه، فاکتورهای ارسال، حواله بانکی پستی و کليدهای صندوق پستی مجاهدين- شماره 1873- در محل ضبط شدند.

روزنامه‌هايی که مجاهدين مشترکشان بودند ابتدا به صندوق‌پستی آن‌ها ارسال و بعد به آدرس فالز چرچ فرستاده می شدند. به‌علاوه رئيس شرکت توزيع‌کننده مجاهد، نامه‌های شخصی را [مستقيماً] در اين منزل دريافت میکرد. منبعي که پيش‌تر هم اطلاعات موثقی ارائه نموده، گفته بود که حاميان مجاهدين که مشترک «مجاهد» می شوند هزينه اشتراک خود را با مبالغ بالاتری پرداخت مي‌کنند تا کمک مالي خود را بپوشانند. اين پول اضافه به صندوق «مقاومت ايران» می رود که ارتش آزاديبخش را هم شامل می شود.

ساير نشريات کشف‌شده در فالز چرچ حاکي از ارتباط بين شورای ملی مقاومت، ارتش آزاديبخش ملی و مجاهدين خلق هستند. نشريات شورای ملی مقاومت، به‌خصوص «شير و خورشيد» معمولاً فعاليت‌های ارتش آزاديبخش را منعکس می کنند و وب‌سايت اين شورا به پايگاه اينترنتی ارتش آزاديبخش مرتبط است. انتشارات مجاهدين خلق که در آدرس فالز چرچ پيدا شدند نيز حاوی جزئيات فعاليت‌های نظامي ارتش آزاديبخش، نمودار، جزوه آموزشی و نقشه‌های عملياتی بودند.

در ميان اسناد مجاهدين خلق و شورای ملی مقاومت، تصاويری از خودروهای زرهي ارتش آزاديبخش که نماد مجاهدين خلق بر آن‌ها نقش بسته بود و عکس رجوی ها و پرچم‌های به‌‌اهتزاز‌ درآمده مجاهدين و شورای ملی مقاومت را نشان می دهد. نماد مجاهدين خلق بر روی درب چندين خودروی زرهي حک شده است. نمادهای ديگری ازجمله پرچم‌های مرتبط با مجاهدين خلق و ارتش آزاديبخش ملی در آدرس فالز چرچ روي يکديگر تلنبار شده بودند.

يک منبع متقن اعلام کرده ‌بود که هواداران مقاومت ايران چک‌های سفيدامضا به نمايندگان مقاومت می دهند. FBI نمونه‌هايی از اين چک‌های سفيدامضا را در آدرس فالز چرچ کشف کرد. منابع محرمانه به FBI گزارش داده‌اند که شورای ملي مقاومت و مجاهدين خلق از اين چک‌های سفيدامضا برای پرداخت هزينه‌ها و پشتيباني مالی فعاليت‌هايشان استفاده می کنند.

اسناد مسافرت نمايندگان مجاهدين خلق در آمريکا و رسيدها و اطلاعات حساب بانکی مجاهدين خلق همراه با اسناد شورای ملی مقاومت ايران در آدرس فالز چرچ کشف شدند.

FBI سه کلاسور با برچسب «مطالب ما» پيدا کرد که حاوی اسناد مختلفی ازجمله اخبار منتشر شده توسط شورای ملی مقاومت ايران و مجاهدين خلق بودند. اين مطالب به چهار سرفصل تقسيم می شدند:

رهبری، حاوی اسنادی ازقبيل شرح‌حال مريم و مسعود رجوی بود؛

مجاهدين خلق، حاوی اسنادی ازجمله شرح‌حال عليرضا جعفرزاده و شاهين قبادی و مطلبی تحت عنوان مجاهدين و عراق؛

ارتش آزاديبخش ملی، مشتمل بر اسنادی مثل يک مقاله تحت عنوان «ارتش آزاديبخش ملی ايران» و تاريخچه‌ای مختصر و مطلبي مشروح از عمليات ارتش آزاديبخش در تاريخ 1 آوريل؛

شورای ملی مقاومت، حاوی اسنادی ازجمله بيوگرافی محمد محدثين.

شورای ملی مقاومت و مجاهدين خلق هردو آدرس 17 Rue des Gords را به‌عنوان نشانی رسمی ثبت کرده‌اند. اين نشانی بر روی سربرگ هر دو سازمان و نيز بر روی کارت ويزيت نمايندگان شورای ملي مقاومت چاپ شده است. مهم‌تر اينکه، شماره تلفن موجود بر روی سربرگ سازمان مجاهدين خلق و شورای ملي مقاومت يکسان است.

به‌طور خلاصه اينکه تحقيقات FBI فاش کرد که مجاهدين خلق و شورای ملی مقاومت در آمريکا و ديگر کشورها در حقيقت سازمان‌هايی مجزا نيستند. اگرچه ممکن است آن‌ها خودشان را به عموم مردم و برخي اعضايشان اينگونه نشان نداده باشند؛ اما سوابق و عمليات‌های آن‌ها نشان می دهد که به‌عنوان يک گروه در کنار ارتش آزاديبخش و به‌عنوان بخشی از يک سازمان کلی که مقاومت ايران است عمل می کنند. رهبری مجاهدين خلق و شورای ملی مقاومت درهم آميخته است و اين گروه‌ها در کارهای روزمره خود به‌عنوان واحدی يکسان عمل می کنند؛

بنابراين تحقيقات فدرال (FHI) تأييد کرده که علی رغم تمام ادعاهای اين گروه‌ها که ممکن است افراد بيروني و حتي برخي از افراد درونی آن‌ها را فريب دهد، شورای ملي مقاومت ايران به عنوان پوششي برای سازمان مجاهدين خلق عمل مي‌کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:بنیاد هابیلیان
انتهای متن/

چهارشنبه, 05 مرداد 1401 ساعت 11:01

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید