گزارش ویژه دیده بان در نقد رپورتاژ ضد انقلاب و رسانه های داخلی
پاسخی به محور خبرسازی ها برای منافقین

منافقین طی سالهای اخیر تنها اقدام به جاسوسی،تخلیه تلفنی و نفوذ در ایران پرداخته اندوخطر نفاق را هیچگاه نباید در یک گروهک معلوم الحال خلاصه کرد و نفوذ که هدف اصلی منافقین است،می تواند لطماتی را به کشور وارد سازد.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان، برنامه سالانه منافقین همانند برنامه های بی فایده هرساله ایشان برگزار شد،اما حواشی امسال آنها منجر به خبرسازی مستمر رسانه ها درباره این گروهک تروریستی شد.

اما نکته حائز اهمیت در این بین تلاش رسانه هایی در داخل کشور و رسانه های ضد انقلابی همچون بی بی سی؛ که حداقل ترین خبرسازی را به دلیل بدنامی گروهک تروریستی منافقین در سالهای اخیر برای ایشان صورت می دادند؛ بود.

بی بی سی در گزارش خود رپورتاژی مضحک صورت می دهد که گویی محور در خواستی منافقین را بدون هیچ کم و کاستی بازتاب داده اند.

در متن زیر به محورهای خبرسازی بی بی سی بعنوان رسانه ای که به موضوعات دلخواه مربوط به سازمان پرداخته است و سایر رسانه های از آن الگو می گیرند،اشاره می کنیم:

سانسور عدم همراهی دولت فرانسه با منافقین!

بی بی سی می نویسد: نشست سالانه این سازمان که معمولا در ماه ژوئن برگزار می شد، امسال به دلیل تقارن با ماه رمضان در روز شنبه نهم ژوییه برگزار شد.

این در حالی است که ،برنامه هر ساله منافقین در یکی از ورزشگاه های اطراف پاریس برگزار می شد و امسال به دلیل تقارن برنامه آنها و مسابقات یورو،دولت فرانسه از ترس اخلال ایشان در فضای شهری،مکانی کنترل شده که محل برگزاری نمایشگاه دائمی محصولات هوایی بود را به آنها اختصاص داد،این اقدام بی بی سی در راستای مسلمان نمایی نفاق و سانسور عدم همراهی دولت فرانسه با ایشان است.

بزرگنمایی مضحک نفاق

بی بی سی ادعا می کند:رسانه های نزدیک به سازمان مجاهدین خلق و برخی رسانه های عربی که به طور زنده آن را گزارش می کردند، از حضور حدود صد هزار تن از هواداران سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت در این نشست خبر داده اند.

این در حالی است که محل برگزاری برنامه منافقین حداکثر دو تا سه هزار نفر را در خود می گنجاند و از سوی دیگر کارشناسان فنی رسانه اذعان دارند که منافقین هر ساله از تکنیک های تصویری برای نمایش جمعیت حاضر در برنامه شان استفاده می کنند.

اعتراف به عدم همراهی سیاسیون اروپایی با نفاق

منافقین همواره سیاسیون بازنشسته اروپایی را در ازای پرداخت پولهای کلان به برنامه هایشان دعوت می کنند که این مسئله به وضوح در گزارش بی بی سی قید شده است:تقریبا در همه نشست های سالانه سازمان مجاهدین خلق، شماری از چهره های سیاسی اروپایی و آمریکایی که اغلب در زمان حضور فاقد سمت رسمی بوده اند، شرکت و از این سازمان حمایت کرده اند، حتی اگر در زمان تصدی گری خود در مقامی سیاسی، رویکردی متفاوت در قبال سازمان مجاهدین خلق داشته یا از شرکت در نشست های این سازمان خودداری کرده بودند.

بازی نفاق با صدام؛ اینبار در میدان آل سعود

منافقین تا قبل از حمله آمریکا به عراق و در دوران پس از جنگ تحمیلی تمام تلاش خود را برای ایجاد جرقه جنگی دوباره بین ایران و عراق صورت دادند،اما دستگاه اطلاعاتی عراق که مدیریت منافقین را بر عهده داشت،هیچگاه اجازه اقدام گسترده نظامی را به منافقین نداد.

حال منافقین که از افزایش تنش میان ایران و عربستان به خوبی آگاهند،با حضور در پازل جنگ نیابتی دوکشور،ضمن دعوت از حضور یکی از شخصیت های اطلاعاتی رژیم آل سعود سعی می کند که به افزایش تنش میان ایران و عربستان دامن زده و از فضای آلوده آن بهره برداری خود را نمایند.نکته حائز اهمیت دیگر در حضور ترکی فیصل این است که منافقین همواره صرفا با دستگاه های اطلاعاتی کشورهای عربی و اروپایی در ارتباط هستند و مهره های امنیتی این کشورها را در برنامه های خود رونمایی می کنند.

بی بی سی در این باره می نویسد:تردیدی نیست که حضور و سخنرانی ترکی الفیصل در نشست سازمان مجاهدین خلق ایران، به معنای رسمیت یافتن مناسبات و مراودات سازمان و دولت سعودی به حساب خواهد آمد.اما چرا عربستان سعودی، که در تمامی سال های گذشته با وجود همه تنش هایش با جمهوری اسلامی در همکاری و همراهی با سازمان مجاهدین خلق احتیاط می کرد، اکنون بی مهابا، دست رئیس سابق سازمان اطلاعات و امنیت خود را چنان باز می گذارد که در این نشست حاضر شود و با تندترین لحن ممکن از ضرورت سرنگونی نظام حاکم بر ایران سخن بگوید؟

توهم براندازی و نمایش قدرت نفاق برای کشورهای غربی!

در حالی که دهه چهارم انقلاب را از سر می گذرانیم هیچیک از پروژه های براندازی معاندین نظام به ثمر نرسیده است و عمده ترین علت آن،عدم وجود بدنه اجتماعی مستعد برای همراهی با ایشان است.حال منافقین که مدعی براندازی نظام هستند و در نشست خود به اذعان بی بی سی 100هزار نفر را جمع کرده اند،تا کنون نتوانسته اند یک تجمع 10 نفری درون ایران آن هم با پرچم رسمی سازمان سامان دهند و تنها به عناصر خود در زندان های مختلف ایران افتخار می کنند.

حال بی بی سی در گزارش خود می نویسد:هدف اصلی و اولویت غیرقابل جایگزین سازمان مجاهدین خلق ایران، برانداختن حکومت جمهوری اسلامی است. استقرار در خاک عراق، هنگام جنگ این کشور علیه ایران، به روشنی ثابت کرد که این سازمان تا کجا حاضر است برای دستیابی به هدف خود هزینه بپردازد. به همین دلیل، برای این سازمان، به ویژه در شرایط کنونی داشتن متحد یا یاریگری علنی مانند عربستان سعودی، رخدادی مثبت به حساب خواهد آمد.

در پایان گفتنی است،با تفاسیر فوق منافقین طی سالهای اخیر تنها اقدام به جاسوسی،تخلیه تلفنی و نفوذ در ایران پرداخته اندوخطر نفاق را هیچگاه نباید در یک گروهک معلوم الحال خلاصه کرد و نفوذ که هدف اصلی منافقین است،می تواند لطماتی را به کشور وارد سازد.
انتهای متن/

دوشنبه, 21 تیر 1395 ساعت 11:53

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید