وکیل مدافع شیطان

«وکیل منافقین» قاضی دیوان عالی آمریکا شد

 به گزارش دیده بان قاضی محافظه‌کار آمریکایی که در کارنامه‌اش وکالت برای گروهک تروریستی منافقین و حمایت از خشونت پلیس علیه معترضان وجود دارد با رأی مجلس سنای آمریکا نهمین قاضی دیوان عالی آمریکا شد.

"ایمی کانی برت" قاضی جدید دیوان عالی آمریکا در فاصله سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۱ عضو هیات وکالت ۵ نفره گروهک منافقین برای پرونده دادخواست بازنگری برای خارج کردن نام این گروهک از لیست گروه‌های تروریستی دولت آمریکا بوده است.

نام گروهک تروریستی منافقین از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۲ در لیست گروه‌های تروریستی دولت آمریکا بود. این گروهک و گروهی موسوم به "شورای ملی مقاومت" که وابسته به آن است، از آن سال از لیست گروه‌های تروریستی دولت آمریکا خارج شد.

گروهک منافقین در پیشینه خود اقدامات تروریستی علیه مقامات دولت و مردم ایران و حتی شهروندان آمریکایی (در دوران حکومت محمد رضا شاه در ایران) را داشته است.

قاضی برت در پرسشنامه‌ای که سال ۲۰۱۷ برای سنای آمریکا پر کرده بوده، از فعالیت حقوقی خود برای گروهک تروریستی منافقین نوشته است. او در پرسشنامه سنا آمریکا نوشته که یکی از ۵ وکیلی بوده که گروه موسوم به "شورای ملی مقاومت" را از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۱ نمایندگی کرده و در انجام تحقیقات حقوقی و گزارش‌دهی مربوط به پرونده این گروه همکاری داشته و خواستار تجدید نظر وزارت خارجه آمریکا در شناسایی این گروهک به عنوان سازمانی تروریستی بوده است.

نام گروهک تروریستی منافقین از سال ۱۹۹۷ و در زمان دولت دوم بیل کلینتون رییس جمهوری اسبق آمریکا در لیست گروه‌های تروریستی وزارت خارجه آمریکا قرار گرفت. دولت آمریکا در آن زمان سابقه اقدامات این گروه در ترور شهروندان آمریکایی در دهه ۱۹۷۰ میلادی در ایران را دلیل این اقدام اعلام کرد.

با روی کار آمدن دولت اوباما در سال ۲۰۱۲ پرونده چند ساله دادخواست این گروهک از نظام قضایی آمریکا به نتیجه نشست و وزارت خارجه دولت اوباما نام این گروهک را از لیست گروه‌های تروریستی خود خارج کرد. خروج نام گروهک مجاهدین خلق از لیست تروریستی وزارت خارجه آمریکا همزمان با توافق این گروهک برای خروج از پایگاه اشرف در عراق انجام شد.

 

 

 

 

 

 

 

منبع:خبرفوری
انتهای متن/

شنبه, 10 آبان 1399 ساعت 09:02

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید