وضعیت وخیم سالمندان در اردوگاه اشرف ۳

شیوع مشکلات جسمی و بیماری‌های متعدد در اردگاه اشرف۳ و افزایش فشارها و مأموریت‌ها از جانب کادر سازمان تروریستی منافقین تبدیل به بحران بسیار جدی و محرکی برای جدایی از این گروهک شده است.

موسسه راهبردی دیده بان پس از افشای جزئیات زندگی مخفیانه مسعود رجوی سرکرده سابق گروهک منافقین زیر چتر اطلاعاتی و حفاظتی آمریکایی‌ها که در نهایت با مرگ وی در سال 1399 پایان یافت و همچنین وضعیت بسیار سخت زندگی در اردوگاه اشرف و نیز عدم حضور سران اصلی نظیر مریم رجوی در این اردوگاه، تضاد و شکاف میان کادرهای پادگان اشرف3 و سالمندان و بیماران محصور در این گروهک تروریستی افزایش یافته است .

دیده بان در همین رابطه به جزئیات جدیدی از این تضادها، اختلافات و خصوصاً آخرین وضعیت پزشکی سالمندان محصور در اردوگاه اشرف دست یافته است.

بنا بر این گزارش، این اعتراضات، تضادها و تناقض‌های مستمر اعضا در ماه‌های اخیر تبدیل به یک امر مستمر شده است و نه‌تنها در محفل‌های کوچک اعضا که حتی صدای اعتراض‌ها در جلسات و نشست‌ها هم بلند شده است.

فرماندهان این گروهک نیز تلاش دارند با برگزاری نشست‌های متعدد و مغزشویی و وعده سرنگونی جمهوری اسلامی ایران، این تضادها و انتقادها را سرکوب کنند اما کنترل بحران‌های اشرف3 روز به روز غیرممکن‌تر می‌شودو برخوردها و بازداشت‌ها و فشارهای ستاد اطلاعات گروهک هم نتوانسته است این شرایط را کنترل کند.

طبق اسناد و پرونده‌‌های پزشکی موجود از اعضای منافقین، میانگین سن اعضا در اشرف3 بین 60 تا 70 سال است و حدود 65 درصد در این بازه سنی قرار دارند. طبق این اسناد پزشکی، عمده مشکلات جسمی اعضای گروهک تروریستی منافقین به‌شرح زیر است:

پیرچشمی: حدود 70 درصد اعضا دچار مشکل بینایی و پیرچشمی شده‌اند.

سکته قلبی: تعداد زیادی از اعضای مبتلا به دیابت و فشار خون در معرض سکته قرار دارند و ماهانه حدود 4 سکته خفیف یا جدی گزارش می‌شود.

دیابت: دیابت رایج در گروهک منافقین بیشتر زمینه و علت عصبی دارد که حدود 300 نفر از آنها را دچار نوع شدید دیابت کرده است.

فشارخون: حدود 500 نفر از اعضای گروهک به فشار خون مبتلا هستند که به‌عنوان شایع‌ترین بیماری میان آنها شناخته می‌شود و عدم استفاده از داروها پس از حمله پلیس آلبانی به مقر اشرف3 برای فرار از فعالیت، یک روند جاری شده است.

بیماری قلبی: به‌صورت ماهانه چند عمل جراحی قلب در سطوح مختلف در حال انجام است که ناشی از فشارهای روانی و همچنین کهولت سن اعضای گروهک است.

سرطان: فارغ از مرگ 20 نفر به‌دلیل گزارش سرطان، حدود 12 نفر به‌صورت رسمی با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند که طبق اطلاعات منابع موجود در این گروهک، تعداد بیشتری مبتلا به سرطان هستند که برای عدم انتقال دلسردی و ترس از مرگ، اجازه اعلام رسمی بیماری نه به خود فرد و نه اعضا داده نشده است و تنها کادرهای بالا در جریان هستند.

آسم و تنگی نفس: حدود 15 درصد اعضای گروهک درگیر بیماری آسم و تنگی نفس هستند که بخش اعظم آن ناشی از شرایط سخت و زندگی غیربهداشتی جمعی در عراق بوده است.

علاوه بر موارد فوق، در سالهای اخیر، بیماری‌ها و مشکلات جنسی (ناشی از شکل زندگی خاص در اردوگاه‌های اشرف در طول سال‌های گذشته) نیز تا حد زیادی بر مشکلات اعضای گروهک افزوده است به‌طوری که پزشک‌‌های شاغل در اشرف3 از آن به‌عنوان بیماری "جنون جنسی" نام می‌برند.

کادر منافقین برای حل بحران فشارهای وارده ناشی از شکل زندگی گذشته، سخت‌گیری‌ها برای حضور اعضا در شهر ساحلی دورس و در مکان‌های خاصی نظیر دیسکوها و... را کمتر کرده‌اند که همین مسئله نیز انواع بیماری‌های مقاربتی (خصوصاً میان مردان) و درگیری آنهابا شهروندان آلبانی را به مشکلات قبلی افزوده است.

آن‌طور که مشخص است اوضاع در مقر اشرف3 روز به روز برای همه اعضا وخیم‌تر می‌شود و مسئولان سازمان توانایی کنترل و مدیریت این بحران‌ها را ندارند. اختلافات بین اعضا و کادر، گریبان مقامات ارشد را گرفته است و در جلسات محرمانه از وضعیت فعلی با عنوان فروپاشی تشکیلاتی یاد کرده‌اند.

شیوع مشکلات جسمی و بیماری‌های متعدد در اردگاه اشرف3 و افزایش فشارها و مأموریت‌ها از جانب کادر سازمان تروریستی منافقین، تبدیل به بحران بسیار جدی و محرکی برای جدایی از این گروهک شده است.
انتهای متن/

جمعه, 26 آبان 1402 ساعت 12:01

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید