منافقین به‌دنبال تیرگی روابط تهران-کابل

سفیر ایران در افغانستان: گروهک تروریستی منافقین با ساخت ویدئوهای ساختگی از بدرفتاری با اتباع افغان، به دنبال ضربه زدن به روابط دو کشور است

به گزارش دیده بان، آقای «بهادر امینیان» سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل با ساختگی خواندن تصاویر و ویدئو‌های منتشر شده درباره وضعیت مهاجرین افغانستانی در ایران، گفت: "بدرفتاری با مهاجران افغانستان سیاست جمهوری اسلامی ایران نیست و اعضای گروهک تروریستی منافقین سرگرم تولید این گونه ویدیو‌ها هستند.هدف از این کار مختل ساختن روابط کابل و تهران است."

به گفته سفیر ایران در افغانستان: «ما یک گروهی داریم بنام سازمان منافقین که چند هزار نفر فقط کلیپ تولید می‌کنند، علیه جمهوری اسلامی ایران. این‌ها در افغانستان هم فعالیت می‌کنند.»

او گفت: که بدرفتاری با مهاجران افغانستان سیاست جمهوری اسلامی ایران نیست و تأکید کرد که در حال حاضر سفارت افغانستان در تهران در همکاری با حکومت سرپرست افغانستان فعالیت می‌کند.

سفیر ایران در افغانستان بر آشتی ملی در افغانستان تأکید کرد و گفت که با این کار جلوی مهاجرت‌های گسترده گرفته خواهد شد. امیدواریم که مسائل افغانستان حل شوند، در اینجا یک آشتی ملی بوجود آید و همه اقوام خودشان را در حکومت شریک بدانند.

این دیپلمات ارشد کشورمان گفت: حکومت ایران حاضر است برای رسیدگی به بحران اقتصادی با افغانستان در بخش‌های گوناگون همکاری کند و افغانستان را برای رسیدن به خودکفایی کمک نماید تا به گفته وی شهروندان افغانستان مجبور به ترک کشورشان نشوند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای متن/

سه شنبه, 23 فروردين 1401 ساعت 10:49

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید