عملیات روانی ضد انقلاب به بهانه یک خبر سوخته
بازخوانی یک طرح فریب برای بحران آفرینی در انتخابات 96

بازی رسانه هایی مانند شبکه های پوششی نفاق به این محور خبر ختم شد که به واسطه این روند افشاگری، قرار است کشور دچار بحران شود.

به گزارش دیده بان، تاکید برخی از کاندیداهای ریاست جمهوری به حتمی بودن تایید صلاحیتشان توسط شورای نگهبان و اعلام وجود راه های مختلف برای این مسئله، راه را برای خبرسازی ها و گمانه زنی هایی از سوی جریان های ضدانقلاب باز کرد.

از سوی دیگر این مسئله به ابزار فشاری برای برخی از عناصر معلوم الحال داخلی در جهت تهدید شورای نگهبان تبدیل شد که چهره واقعی شان را در بزنگاه انتخابات به نمایش بگذارند.

اما آنچه مد نظر است، مانور احمقانه ضد انقلاب بر روی موضوعی سوخته بود که از سوی ایشان "راز تهدیدها علیه شورای نگهبان چیست؟" عنوان شد.

برخی رسانه های ضد انقلاب که پز اتصال به منابع خبری در داخل کشور را در راستای مشغول سازی رسانه های داخلی و برخی سیاسیون می دهند با بازنشر اخبار مربوط با سال 92 بر روی این مسئله خبرسازی نمودند.

در خبرهایی که به واسطه گروهک منافقین و تشکل های پوششی آن آمده بود اشاره می شود که برخی کاندیداها بنا دارند به بهانه افشاگری، شورای نگهبان را با انتشار فایل های صوتی درباره انتخابات سال 88 ،مسئله تایید صلاحیتشان را حل کنند.

رسانه های ضد انقلاب تاکید کردند که در این افشاگری ها، طی تماس هایی از طرف برخی مسئولان به رئیس جمهور دوره نهم و دهم گزارش داده می شود که رای واقعی وی ۱۶ میلیون است، اما برای اینکه شائبه تقلب پیش نیاید و اختلاف آرا زیاد به نظر برسد، قرار است ۲۴ میلیون رای اعلام شود. اما وی به آن مسئولان تاکید می کند همان رای واقعی وی که ۱۶ میلیون است، اعلام شود و رای غیرواقعی اعلام نشود.

بازی رسانه هایی مانند شبکه های پوششی نفاق به این محور خبر ختم شد که به واسطه این روند افشاگری، قرار است کشور دچار بحران شود.

نکته قابل ذکر این است که اخبار مشابه چنین خبرسازی ای به بهانه انتخابات سال 92 نیز منتشر شده است.

در خبرهای آن روز آمده بود که این مکالمه در تاریخ 7 اردیبهشت 92 از کانال یکی از سایت های داخلی با برخی اغراض سیاسی منتشر شد که در همان ایام توسط دفتر آقای احمدی نژاد تکذیب شد.

در تاریخ 10 اردیبهشت طی اعلامیه مركز روابط عمومی دفتر محمود احمدی‌نژاد آمده بود:«در پی انتشار مطلبی غيرواقعی و دروغين با موضوع «نوار ۸ ميليوني رييس‌جمهور ...» توسط يكي از سايت‌های خبری كه گرايشات خاص سياسی آن بر همگان آشكار است، صراحتا تاكيد می‌‌شود كه اصل موضوع مطرح شده در آن و آنچه به رييس‌محترم جمهور نسبت داده شده،كاملا بی‌اساس و كذب محض است.در این اعلامیه همچنین آمده که انتشار دهندگان این مطلب به دنبال ايجاد پيامدهای سو نسبت به نتيجه آرای انتخابات، التهاب آفرينی و مقدمه‌سازی برای بلوا و آشوب هستند. همان برنامه و سناريويي كه قبلا هم - پيش از برگزاری انتخابات ۸۸ - از سوی برخی افراد و محافل سياسی مطرح شد و بعد از انتخابات به اجرا درآمد.»

گفتنی است بازی با مطالب سوخته مربوط به فتنه 88 علاوه بر نمایش اقدام اتاق فکر ضدانقلاب و خط دهی ایشان توسط سرویس های جاسوسی غربی دارد، از سوی دیگر به دست خالی ایشان برای التهاب آفرینی در ایام انتخابات 96 اشاره می کند.

تسنیم
انتهای متن/

شنبه, 02 ارديبهشت 1396 ساعت 08:46

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید