سوءاستفاده جلادهای دهه 60
موج سواری منافقین بر حادثه زلزله کرمانشاه

با توجه به حادثه دلخراش زلزله در غرب کشور، منافقین کوردلی که دستانشان آغشته به خون هزاران نفر از مردم است، با سوء استفاده از فضای احساسی حاکم بر جامعه، آماده اخاذی از مردم ایران و تأمین مخارج تروریستی خود و اعضایشان شده اند.

به گزارش دیده بان، عوامل گروهک تروریستی منافقین با استفاده از فضای بعد از حادثه کرمانشاه و به بهانه کمک به حادثه دیدگان اهدافی از جمله شایعه پراکنی، جاسوسی و اخاذی مالی از هموطنان را آغاز کرده اند.

بر پایه این خبر در کانال تلویزیونی منافقین موسوم به سیمای آزادی شماره حساب هایی متعلق به کشور فرانسه برای دریافت کمک های مردمی ارائه می شود که با توجه به سابقه این گروهک درواقع شیوه ای برای اخاذی از مردم به بهانه کمک به حادثه دیدگان است.

همزمان با تبلیغ برای دریافت کمک های مالی، عوامل نفاق در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به بهانه اطلاع رسانی بهتر، از مردم می خواهند تا تصاویر و اخبار خود را در خصوص حادثه کرمانشاه به شبکه های مرتبط با این گروه ارسال کنند.

در اخبار و اطلاعات درخواست شده توسط عوامل این گروه سوالاتی درباره شیوه های کمک رسانی دولتی، رفت و آمد مقامات نظامی و دولتی به کرمانشاه، کاستی های موجود در مناطق زلزله زده، خبرهای مربوط به اعتراضات مردم و ... دیده می شود که با توجه به اهداف این گروهک در جهت جاسوسی و جمع آوری اطلاعات، مورد سوءاستفاده قرار می گیرد. در همین رابطه عوامل نفاق سعی می کنند از فرانسه با روش های مختلف از قبیل تلفن یا فضای مجازی با مردم حادثه دیده یا گروه های امدادی ارتباط برقرار نموده و کسب اطلاعات نمایند که دقیقا یادآور رفتارهای این گروهک در تخلیه تلفنی جبهه های ایران در جنگ تحمیلی برای استفاده ارتش بعثی صدام است.

شایعه پراکنی نیز از دیگر کارویژه های منافقین در حاشیه حادثه زلزله در کرمانشاه است که با خبررسانی دروغ، تصاویر ساختگی و در برخی موارد از طریق تماس تلفنی با مردم در کرمانشاه صورت گرفته و اهدافی همچون ایجاد و تشدید اعتراض به برخی کاستی ها در امداد رسانی، تشدید فضای بحرانی در منطقه و سیاه نمایی در خصوص وضعیت زلزله زدگان و امدادرسانی پیگیری می شود.

گفتنی است با توجه به سوابق این گروهک تروریستی در سوءاستفاده از فضاهای حاصل از حوادث یا شرایط بحرانی، لازم است تا هموطنان در پاسخگویی به تلفن های مشکوک و حضور در شبکه های مجازی بیش از پیش هوشیار بوده تا در دام عوامل این گروهک منفور تروریستی گرفتار نشوند.
انتهای متن/

چهارشنبه, 24 آبان 1396 ساعت 11:31

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید