سفیر فرانسه در تهران بخواند
مقر طرح ریزی اقدام داعش در فرانسه+تصویر

 مسامحه دولت مردان فرانسوی در سیاسی کاری حضور داعش در اروپا تنها می تواند به قربانی کردن مردم این کشور منجر شود.

به گزارش دیده بان، غربی ها برای اقناع افکارعمومی شان در راستای مداخله در امور داخلی سایر کشورها و بالاخص خاورمیانه،شیوه "خودزنی" را با طرح ریزی حوادث تروریستی ای که همواره دست اسرائیلی ها در آن خودنمایی می کند،پیاده سازی می کنند.

حادثه یازده سپتامبر بعنوان نقطه عطفی در این امر، شاخصی است که درک و هضم حوادث پاریس را ساده تر می کند.

با این حال آنچه مد نظر است و جای پرداختن دارد، محافلی هستند که ضمن ارتباط با داعش در فرانسه، توسط پلیس فرانسه مراقبت و محافظت می شوند.

گروهک تروریستی منافقین همان نقطه ای است که می تواند حلقه وصل داعش،اسرائیل،سرویس امنیتی ترکیه و فرانسه باشد که هر کدام بخشی از پازل حوادث تروریستی اخیر را پر می کند.

رد پای منافقین از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون در هر محفلی که بیشترین خصومت و تقابل با جمهوری اسلامی را داشته، دیده شده است، حال این محفل جریان کومله دموکرات و تجزیه طلبان باشد و یا گروهکی مانند داعش!

پادگان ایجاد شده منافقین در فرانسه می توان بهترین محل امن برای داعش آن هم در جهت ایحاد اقدامات تروریستی باشد.

حال پاسخ به این سوال آسان می شود که، داعشی ها در کدام کشور اروپایی می توانند پایگاهی آماده برای طرح ریزی عملیاتی داشته باشند و اینکه چرا فرانسه را برگزیده اند.

 

مقر مشترک داعش و منافقین در فرانسه

در این راستا گفتنی است،بعد از فرار سرکردگان منافقین از ایران در ابتدای دهه 60، با موافقت دولت فرانسه اعضای این گروه توانستند در شهرکی حومه‌ای به نام اوورسورواز (Auvers-sur-Oise ) در استان سرژی پونتواز (Cergy-Pontoise) این کشور مستقر شوند و در آن سالها با استفاده از تلفن‌های اختصاصی از این پایگاه عوامل خود در درون ایران را برای شورش مسلحانه سال 60 هدایت کنند.

این مکان در واقع یک خانه ویلایی بود که قبل از فرار مسعود رجوی به همراه بنی‌صدر از ایران به فرانسه در اختیار صالح رجوی (برادر بزرگتر مسعود رجوی) قرار داشت. بعد از استقرار سرکردگان فراری سازمان در این مکان به تدریج ویلاهای اطراف آن در حومه رود اواز(Oise) خریداری شد و ضمن اضافه شدن به این مکان به جای بناهای فرسوده قدیمی ساختمان‌های جدید در آنها احداث شد.

 

2

محل دقیق کمپ مشترک داعش و منافقین در فرانسه

(15 rue des Gords, 95430 Auvers-sur-Oise)


پایگاه منافقین در فرانسه بعد‌ها به مقر فرماندهی این گروهک در اروپا تبدیل شد و تنها مقر رسمی این سازمان در اروپاست که بیش از 300 نفر از اعضا را در خود جای داده است.
یک مقر ژاندارمری فرانسوی در نزدیکی این مکان مسئولیت حفاظت از پایگاه منافقین را بر عهده دارد، اما در همین حال دیوارهای بتنی بلند و سیم‌خاردارهای نصب نشده بر روی آنها به منظور جلوگیری از فرار نیروها و ورود غیر مجاز، مقر منافقین را به یک پادگان نظامی شبیه کرده است.
مقر منافقین در اوورسورواز بعد از فروپاشی کامل اشرف به عنوان مقر اصلی اعضای این گروهک شناخته می‌شود و با وجود اینکه در قلب اروپا قرار دارد نقض حقوق بشر را با همان شدتی که در اشرف انجام می‌شد در حق اعضایش اعمال می‌کند.
ورود و خروج نزدیک‌ترین نیروهای سازمان از این پادگان صرفا با اجازه کتبی بالاترین مسئولین امکان پذیر است، همچنین خروج تک نفره از این پادگان ممنوع بوده و افراد باید به صورت جمعی خارج شوند تا کنترل بیشتری بر کار آنها در خارج از پادگان مربوطه وجود داشته باشد.
در مقر اوورسورواز همچون پادگان اشرف مقررات ویژه فرقه ای حاکم است و ضمن برگزاری نشست‌های مربوط به مناسبات درون فرقه‌ای منافقین، هرگونه ارتباط با دنیای بیرون بدون اجازه و بدون دلیل ممنوع می‌باشد.

 

3

ورودی مقر منافقین در محله اورسورواز(عناصر نفاق مشهودند)

 


اوورسورواز در واقع همان نقش پادگان سابق منافقین یعنی اشرف در عراق را بازی می‌کند، اما موقعیت مکانی آن در اروپا باعث می‌شود که از پوشش تبلیغاتی و مانور بر روی آن به شدت خودداری شود.
اوورسورواز که با بی‌اعتنایی و بی‌توجهی دولت فرانسه در زمان حضور نام این گروهک در فهرست سازمان‌های تروریستی اروپا و آمریکا نیز فعالیت می‌کرد، به نوعی به عنوان مرکزی امن برای عناصر تئوریک و ایدئولوگ سازمان منافقین مطرح بوده که مسئولیت تبیین فرقه‌ای را برای کنترل ذهن نیروهای سازمان درعراق و در غرب به‌ عهده دارد.
همچنین فعالیت‌های سیاسی و ارتباط‌گیری با رسانه‌ها و سیاست‌مداران مزدور اروپایی و حتی فعالیت‌های پوششی منافقین در غرب از جمله پولشویی و جاسوسی همگی به مرکزیت این مقر اداره می‌شود.
از دیگر وظایف اوورسورواز جذب نیرو و اعزام آنان به عراق برای گرفتن آموزش‌های تروریستی و انجام عملیات در داخل ایران است و انجمن‌های پوششی منافقین نیز که برای اخذ کمک‌های مالی سازماندهی شده‌اند تا در پوشش‌های خیریه از مردم اروپا اخاذی کنند، از این مقر هدایت می‌شوند و این بار رد پای آن را در حوادث تروریستی پاریس می بینیم. 

رسانه‌های منافقین از قبیل شبکه ماهواره‌ای و سایت‌های اینترنتی و اغلب فعالیت‌های جاسوسی و عضوگیری آنها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نیز در مقر اوورسورواز و توسط تعداد مشخصی از نیروها انجام می‌گیرد.

در میان سرکردگان منافقین مستقر در فرانسه نام افرادی دیده می‌شود که سابقه جنایت‌های تروریستی آنها در حق مردم ایران و عراق غیر قابل انکار است، این در حالی است که پیگیری‌های حقوقی ایران برای دستگیری این افراد تا به حال با عدم همکاری دولت فرانسه روبه‌رو شده است.

 over2

فاصله کمپ منافقین از پاریس

 

حلقه وصل داعش و منافقین،همان افسران حزب بعث عراق هستند که راه اورسوراز را به خوبی می دانند و دولت فرانسه چشم خود را بر روی این مسئله بسته است.

اگر بخواهیم بصورت ساده انگارانه و سطحی به مسئله بپردازیم، مسامحه دولت مردان فرانسوی در سیاسی کاری این امر تنها می تواند به قربانی کردن مردم این کشور منجر شود.
انتهای متن/

شنبه, 30 آبان 1394 ساعت 09:45

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید