رسوایی دیگر آلبانی نشین ها رقم خورد

«دستبرد منافقین» به خیریه ها و کلیساهای فرانسوی جهت تأمین هزینه‌ سخنرانان/شاه کلید فسادهای مالی گروهک

 به گزارش دیده بان، هزینه تامین مالی سخنرانی جولیانی، بولتون، پارلمانترها و... در مراسمات گروهک منافقین، هزینه کمک مالی به احزابی چون حزب راستگرای اسپانیا، هزینه به برخی رسانه های معتبر برای درج اخبار گروهک و موارد دیگر، سوالات مهمی را در ذهن بسیاری از خبرنگاران ایجاد کرده که منبع تامین مالی این مخارج هنگفت که از عهده بسیاری از شرکت‌های مطرح و سودآور و دنیا هم بر نمی آید چیست و از کجا این گروهک هزینه آنها را تامین می کند؟

هر چند برخی از خبرنگاران ادعای کمک مالی سعودی و رژیم صهیونیستی را به این گروه مطرح می کنند اما حتی این بازیگران نیز به دلیل محدودیت‌های بودجه‌ای نمی‌توانند این میزان از هزینه‌ها را تامین کنند.

خبرنگاران در سال ۲۰۰۳ و در زمانی که سیستم امنیتی فرانسه بسیاری از کادرهای آن گروه را بازداشت کرده بود به دنبال پاسخ خود گشتند، اما آن پرونده به دلایل مبهم سربسته باقی ماند و پاسخی برای سوالات خود نیافتند.

امروز و پس از گذشت دو دهه از آن زمان، یکی از افراد جداشده از این گروه به نام «یعقوب معراجی» در صفحه توییتر خود اعلام کرده که از اوایل انقلاب ایران با منافقین همکاری داشته و پس از جنگ مشترک منافقین و صدام علیه ایران به فرانسه برگشته و در پایگاه های آن فرقه زندگی می کرده است.

معراجی گفته که قصد دارد به پلیس فرانسه مراجعه، اطلاعات و دانسته هایش را در خصوص سوء استفاده این گروهک از خیریه های فرانسوی و کلیساهای آن کشور و البته پولشویی مطرح کرده و علیه آنها که زمانی عضو آن گروه بوده طرح شکایت کند.

معراجی در حال حاضر می‌تواند یک شاه کلید برای پرونده مالی گروهک منافقین و افراد و احزابی که از این گروه پول دریافت کرده‌اند باشد.

اگر اظهارات معراجی در ارتباط با اینکه بخشی از هزینه‌های فرقه از طریق سوء استفاده از خیریه ها و کلیساها تأمین می‌شده و پولی که باید به آسیب‌دیدگان اجتماعی برسد هزینه تردد، اسکان و سخنرانی افراد مطرح سیاسی مانند رودی جولیانی شده، صحت داشته باشد، به نظر بسیار مهم تر از پرونده پولشویی و کلاهبرداری گروهک منافقین است.

به همین خاطر لازم است بخش های نظارتی و سیاسی داخل فرانسه و بقیه کشورهای اروپایی و آمریکایی بررسی کنند که چرا و با چه توجیهی برخی سیاستمداران علی رغم تجربه سیاسی و شناخت کافی از میزان ظرفیت های قانونی احزاب و گروه‌ها در هزینه ها، علی رغم ابهامات زیاد در خصوص فعالیت‌های مالی آن گروه در برنامه‌هایشان شرکت کرده و از آنها پول نیز دریافت می کردند؟

تمامی پاسخ ها منوط به اظهارنظر رسمی سیستم های امنیتی فرانسه در خصوص صحت اظهارات «یعقوب معراجی» است تا بعد از آن دستگاه‌های نظارت جمعی وارد عرصه بررسی و چرایی فعالیت های تاریک و مبهم برخی احزاب و اشخاص شوند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:ایسکا نیوز
انتهای متن/

شنبه, 15 آذر 1399 ساعت 14:41

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید