جزئیات بازداشت عناصر منافقین توسط سربازان گمنام امام زمان+فیلم

وزارت اطلاعات در بیانیه‌ای برخورد اخیر دولت آلبانی با تروریست‌ها را قابل تقدیر دانست و اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران تعقیب تروریست‌ها در خارج از مرزهای خود را به‌صورت جدی در دستور کار خود دارد

به گزارش دیده بان، وزارت اطلاعات در بیانیه‌ای با توجه به حملات پلیس آلبانی به مقر منافقین در تیرانا، به یک سلسله اقدامات جنایتکارانه این سازمان در ماه‌های قبل اشاره کرد و برخورد اخیر دولت آلبانی با تروریست‌ها را قابل تقدیر دانست.

متن بیانیه وزارت اطلاعات به‌شرح زیر است:

در روزهای منتهی به واقعۀ ورود نیروهای پلیس ضدتروریسم آلبانی به مقر مرکزی گروهک منافقین در تیرانا، آن سازمان جنایت‌پیشه حداکثر تلاش خود را برای دست زدن به عملیات تروریستی در نقاطی از کشور به‌عمل آورده بود، اما با اقدامات پیشگیرانه و پیشدستانۀ امنیتی و تله‌گذاری‌های به‌عمل‌آمده، جز چند اقدام ایذایی و حقیر، با عنایات الهی در طرح‌های تروریستی بزرگ‌تر با ناکامی مواجه شد.

من‌جمله نمونه‌های قابل طرح می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

1 ـ در اردیبهشت ماه گذشته سلسله اقدامات ایذایی در شهرستان‌های کلارآباد، سلمان‌شهر، عباس‌آباد و تنکابن علیه اماکن و اموال دولتی و عمومی از قبیل ایجاد انفجارهایی با استفاده از نارنجک‌های دست‌ساز، پرتاب بمب‌های کوچک دست‌ساز، آتش‌سوزی در اماکن فوق‌الاشاره و مواردی از این قبیل رخ داده بود. با تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره‌‌کل اطلاعات مازندران، هستۀ چهارنفرۀ عامل خرابکاری‌های مذکور شناسایی و هر چهار عنصر تروریست با حکم مرجع محترم قضایی بازداشت شدند.

2 ـ پس از هستۀ فوق‌الذکر، یکی از عناصر سابقه‌دار نفاق توسط سازمان اطلاعات استان تهران شناسایی و تحت تعقیب و مراقبت قرار گرفت. این فرد قصد داشت با استفاده از بمب‌های دست‌ساز، عملیاتی علیه یکی از نهادها انجام دهد. وی با فراهم آوردن خانۀ تیمی و به‌کارگیری تعدادی دیگر از عناصر عملیاتی مرتبط با منافقین و تولید نارنجک و بمب‌های دست‌ساز کوچک، تیم خود را آمادۀ انجام عملیات کرده بود که لحظاتی پیش از اقدام تروریستی، بازداشت شد و کلیۀ مواد منفجره و بمب‌های دست‌ساز از صحنۀ عملیات و نیز از خانۀ تیمی ضبط گردید.

3 ـ شناسایی و بازداشت هستۀ سه‌نفرۀ اقدامات خرابکارانه در استان‌های خوزستان، فارس و کهگیلویه و بویراحمد در تاریخ 1402/03/26. این هسته چندین عملیات ایذایی در شهرستان‌های بهبهان، گچساران، سرآبتاوه (در کهگیلویه و بویراحمد) علیه دستگاه‌های دولتی و نهادهای حاکمیتی انجام داده بود. از خانۀ تیمی هستۀ مذکور مواد انفجاری، مسلسل کلاشینکوف، لباس‌های کارگری برای بهره‌برداری پوششی در عملیات، بمب‌های دست‌ساز کوچک و چندین سه‌راهی انفجاری کشف و ضبط شد.

4 ـ در همان تاریخ هستۀ عملیاتی دیگری که چند اقدام خرابکارانه از قبیل انفجار نارنجک‌های دست‌ساز و بمب صوتی در استان گیلان و نیز در جزیره کیش انجام داده بود شناسایی شد و دو تروریست عضو آن بازداشت شدند.

5 ـ موضوع قابل تأمل این‌که اعضای هسته‌های بازداشت‌شده، جملگی دارای سابقۀ خرابکاری در اغتشاشات پاییز 1401 و چند نفر از آن‌ها از زندانیانِ آزادشده هستند که پس از آزادی از زندان، متأسفانه مجدداً به اقدامات خرابکارانه روی آورده بودند، همچنین همۀ این افراد از طریق فضای مجازی مورد شناسایی منافقین قرار گرفته و به هسته‌های تروریستی پیوسته‌اند؛ علاوه بر آن کلیۀ متهمین بازداشت‌شده پس از ارتباط با سرپل‌های گروهک منافقین، آموزش‌های مختلف من‌جمله آموزش تولید نارنجک‌های دستی و بمب‌های کوچک دست‌ساز را فرا گرفته و مضاف بر آموزشها، پول‌هایی برای خرید تجهیزات و تهیۀ خانه‌های تیمی و وسایل نقلیه از منافقین مستقر در پایگاه آلبانی دریافت کرده‌اند.

6 ـ در سال گذشته نیز عوامل عملیاتی تولید و پرتاب بمب‌های دست‌ساز در استان‌های تهران، اصفهان و فارس بازداشت شده و علاوه بر آن‌ها جمع قابل‌توجهی از عناصری که در فضای مجازی به سرپل‌های منافقینِ مستقر در آلبانی وصل شده و تحت آموزش بودند، پیش از هرگونه اقدامی شناسایی و مورد برخورد مقتضی قرار گرفته بودند.

7 ـ وزارت اطلاعات در مراودات اطلاعاتی ـ امنیتی با سرویس‌های اطلاعاتی اروپایی، ضمن تذکرهای متعدد نسبت به فعالیت‌های تروریستی منافقین از خاک کشورهای مختلف غربی و به‌ویژه از پایگاه مرکزی آلبانی، در عین حال هشدارهای لازم را در صورت اهمال کشورهای محل فعالیت منافقین ارائه می‌دهد و اکنون نیز یادآور می‌شود که جمهوری اسلامی ایران تعقیب تروریست‌ها در خارج از مرزهای خود را به‌صورت جدی در دستور کار خود دارد.

8 ـ اینک ضمن «گامی به جلو» دانستن برخورد اخیر دولت آلبانی با تروریست‌ها و تقدیر از آن اقدام، در عین حال و طبق اطلاعات موثق، برخی از حامیان سابقه‌دار تروریسم در اروپا و آمریکا، با کارگردانی و فشارهای آدم‌کشان صهیونیست، به‌دنبال دادن تنفس مصنوعی و احیای فرقۀ تروریستی منافقین هستند.

وزارت اطلاعات اعلام می‌نماید تا ریشه‌کن نمودن کامل و همه‌جانبۀ تروریسم و تروریست‌هایی که به‌نیابت از رژیم موقت صهیونیستی و با حمایت سایر دشمنان ملّت سرافراز ایران، دست به اقدامات خرابکارانه زده‌اند، به مبارزۀ بی‌امان خود علیه آن‌ها ادامه خواهد داد.

 

 

 

 

 

 

 

 
انتهای متن/

دوشنبه, 12 تیر 1402 ساعت 11:34

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید