جزئیاتی از محکمه ناعادلانه سوئد

دادگاه تجدید نظر سوئد در پرونده حمید نوری در حالی برگزار شد که روند ناعادلانه محاکمه اولیه نیز در این دادگاه مشاهده شد

به گزارش دیده بان، «مجید نوری»، فرزند حمید نوری جزئیاتی جدید را درباره دادگاه تجدیدنظر حمید نوری در سوئد ارائه کرد.

مجید نوری، گفت: در خصوص آخرین وضعیت دادگاه تجدیدنظر سوئد، اکنون در حال بررسی لایحه دادستان‌ها هستیم؛ یک روایت در روز نخست دادگاه پدرم در سوئد بیان شد و بعد دادستان‌ها نظریه خود را می‌گویند.

وی افزود: پدرم در فشار سنگین و پروپاگاندای رسانه‌ای قرار دارد.

فرزند حمید نوری ادامه داد: این بایکوت وحشتناک رسانه‌ای که از سوی دادگاه سوئد صورت می‌گیرد باعث شد که پدرم درخواست کند صدای او هم شنیده شود.

مجید نوری بیان کرد: پدرم در وضعیت فجیعی به سر می‎برد و با عدم رسیدگی‎های پزشکی و حقوقی و همچنین دادرسی‌هایی که یک طرفه صورت می‌گیرد روبرو است و او نمی‌تواند از خود دفاع کند.

فرزند حمید نوری در بخش دیگری با بیان اینکه قطع مداوم تماس میان حمید نوری و خانواده یکی از مهم‎ترین مشکلات است، گفت: از همه مهم‌تر ارتباطی است که مدام از طرف بازداشتگاه قطع می‌شود؛ مقام‎های سوئدی اجازه یک تماس را می‌دهند و دو ماه این تماس‌ها را قطع می‌کنند؛ این روند فوق‎العاده غلط و ناجوانمردانه است و پدرم به این‌ها اعتراض دارد.

وی در بخشی دیگر ضمن اشاره به انتشار نامه‎ای از سوی حمید نوری، به نقل از پدر خود اظهار کرد: «شما‌هایی که ادعا می‌کنید می‌خواهید از عدالت دفاع کنید چگونه این دادگاه را تشکیل می‌دهید؟ چرا بدترین نقض حقوق را مرتکب می‌شوید؟ چرا اجازه نمی‌دهید صدای یک زندانی شنیده شود؟ چرا می‌خواهید یک طرفه جلو بروید؟»

فرزند حمید نوری ادامه داد: در دادگاه سوئد فاجعه دروغ رخ داده است؛ رسانه‌های غربی و معاند آشکارا دروغ گفتند و مهمترین دروغشان هم این است که می‌گویند ما «می‌خواهیم دادخواهی کنیم»؛ با این وجود آن‌ها بدترین ظلم‌ها را مرتکب می‌شوند؛ آن‌ها به خانواده ما توهین می‎کنند و زمانی که می‌گوییم چرا توهین می‌کنید می‌گویند، چون شما از پدرتان دفاع می‌کنید!

مجید نوری در پایان گفت: بنای طرف سوئدی بر این است که به هیچ وجه نباید کسی از حمید نوری دفاع کند؛ گویی که در حال حاضر پدرم محکوم قطعی شده است؛ ما بار‌ها به آن‌ها گفتیم که اکنون دادگاه در مرحله دادرسی است و ما به این دادرسی اعتراض داریم چرا اجازه نمی‎دهید دفاع کنیم؟؛ طبق روال قانونی پدرم هنوز حق دفاع دارد و طرف سوئدی حق ندارد بگوید که چرا دفاع انجام می‎‌شود.

دادگاه تجدیدنظر سوئد از روز ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) موضوع بررسی لوایح مربوط به پرونده حمید نوری را آغاز کرد.

حمید نوری در جریان نخستین جلسه این دادگاه به روند فرمایشی و ناعادلانه دادگاه به شدت اعتراض کرد.

نوری در جریان این جلسه دادگاه خطاب به قاضی سوئدی، گفت: چرا می‎خواهید یک دادگاه فرمایشی را برقرار کنید؛ اینجا باید عدالت برقرار شود؛ می‎خواهم با وکیلم صحبت کنم؛ ۳ سال و ۲ ماه است که در سلول قرار دارم؛ آقای قاضی بگذارید عدالت در دادگاه شما عدالت برقرار شود؛ من برای چنین روزی ثانیه شماری کردم تا حرف خود را به شما بگویم؛ یک دادگاه فرمایشی را برگزار نکنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای متن/

یکشنبه, 25 دی 1401 ساعت 13:05

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید