جاسوسان رژیم بعث

منافقین در طول جنگ اطلاعات بسیاری از نیروها و پایگا‌ه‌های نظامی ایران در اختیار ارتش صدام قرار می‌دادند

به گزارش دیده بان منافقین در طول هشت سال جنگ تحمیلی خدماتی بی‌شائبه در پشت جبهه‌ها به ارتش بعثی صدام کردند؛ ولی این تمام خیانت‌های آن‌ها نیست و عمده شنود مکالمات بیسیمی و تلفنی نیروهای ایرانی بیشتر از سوی این افراد صورت می‌گرفت. منافقین با بهره‌گیری از امکاناتی که رژیم صدام در اختیار آن‌ها قرار داده بود اطلاعات بسیاری از نیروها و پایگا‌ه‌های نظامی ایران در اختیار ارتش بعثی قرار می‌دادند.

وکیل سابق رجوی (عبدالکریم لاهیجی) که یک حقوقدان ایرانی مقیم فرانسه است می‌گوید: وقتی رجوی به فرانسه آمد او و هوادارانش به‌سرعت با کمبود پول مواجه شدند، دولت عراق به وی پیشنهاد حمایت داد و آنان پذیرفتند و در درازمدت به عوامل رژیم عراق مبدل گشتند.

پیشنهاد طرف عراقی برای منافقین بسیار جالب توجه و مغتنم بود. امکاناتی که بلافاصله پس از این توافق، عراق در اختیار منافقین قرار داد، بسیار متنوع و ارزشمند بود:

1- ایجاد پایگاه در خاک عراق جهت استقرار نیرو؛

2- اجازه آموزش و سازماندهی؛

3- ایجاد سر پل ارتباطی با استفاده از مرزهای آن کشور؛

4- راه‌اندازی رادیو صدای مجاهد در خاک عراق؛

5- در اختیار قرار دادن امکانات رادیویی؛

6- ایجاد دالان هوایی بین پاریس و کردستان عراق از طریق بغداد، جهت برقراری ارتباطات و... .

نیازی به اشاره ندارد که اجازه عملیات از مرزهای عراق علیه ایران جزء اولین اولویت‌ها و امکاناتی بود که عراقی‌ها در اختیار منافقین قرار دادند. با استقرار و سازماندهی منافقین پس از توافقات یادشده با طرف عراقی، منافقین سه بخش عمده از فعالیت‌های خود را در خاک عراق و با تکیه بر پشتیبانی و امکانات فنی ارتش عراق مستقر کردند:

1- بخش اطلاعات؛ شامل راه‌اندازی سیستم‌های شنود و پارازیت بر روی شبکه بیسیمی نیروهای نظامی در سراسر نوار مرزی؛

2- بخش نیرویی؛ جهت ارتباط‌گیری، اعزام تیم عملیاتی به داخل شهرها و ایجاد راه مواصلاتی برای هدایت عواملی که از داخل کشور به آن‌ها می پیوندند (با استفاده ازقاچاقچیان)؛

3- بخش نظامی؛ که از اوایل سال 1361 سازماندهی شد و تا نیمه سال 63 به کارعملیاتی، مین‌گذاری و کمین در برابر نیروهای نظامی ایران ادامه داد و با عنوان "بخش کردستان" مشخص می گردید.

 

 

 

 

منبع:هابیلیان
انتهای متن/

شنبه, 05 مهر 1399 ساعت 10:59

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید