ربایش فعالان رسانه ای در شمال سوریه

نیروهای کُرد دموکراتیک سوریه (قسد) وابسته به آمریکا عصر روز گذشته ۱۶ نفر را که گفته شده همگی از فعالان عرصه رسانه بودند در رقه واقع در شمال سوریه دستگیر کردند

به گزارش دیده بان، خبرگزاری القدس العربی روز گذشته در گزارشی اعلام کرد که این افراد در بخش‌های رسانه‌ای و نهادهای محلی شهر رقه فعالیت داشتند که توسط نیروهای امنیتی وابسته به قسد بازداشت شدند.

این گزارش می‌افزاید، نیروهای قسد آنها را بدون داشتن دستور قضایی به اتهام جاسوسی بازداشت کردند و اجازه تماس با خانواده‌هایشان یا داشتن وکیل را به آنها ندادند.

با شکست گروه تروریستی «داعش» به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر سال ۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیماً جایگزین آنها شدند و دقیقاً از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت و منابع سوریه کردند.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان تحت حمایت واشنگتن موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) در الحسکه و دیگر مناطق شمالی سوریه، همواره شاهد اعتراض‌های شهروندان سوری به حضور اقدام‌های تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان علیه ساکنان این مناطق است.

دولت سوریه بارها تأکید کرده که این شبه نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت این کشور ندارند و حضور آنان غیر قانونی است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:ایرنا
انتهای متن/

دوشنبه, 10 مرداد 1401 ساعت 11:21

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید