خنثی سازی حمله تروریستی عناصر داعش

نیروهای الحشد الشعبی (بسیج مردمی) عراق در درگیری شدید با عناصر گروه تروریستی داعش، طرح آنها برای نفوذ به بغداد و حمله به زائران حسینی (ع) و به راه انداختن جنگ داخلی را خنثی کردند

به گزارش دیده بان، سازمان الحشد الشعبی در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای تیپ ۱۲ الحشد الشعبی جمعه شب حمله و نفوذ گروه داعش را به منطقه «الطارمیه» در شمال بغداد برای انجام عملیات تروریستی را خنثی کردند.

بر اساس این بیانیه، نیروهای تیپ ۱۲ الحشد الشعبی پس از دفع حمله عناصر داعش، عملیات تعقیب تروریست ها را برای نابودی آنها در دستور کار قرار دادند.

به گفته شبکه النجباء، تروریست ها قصد داشتند تا با ورود به شهر بغداد به موکب های حسینی (ع) حمله کرده و امنیت عمومی را برهم بزنند.

شبکه افزود: در عملیات ویژه الحشد الشعبی علیه عناصر گروه تروریستی داعش، نقشه های آنها برای ایجاد جنگ داخلی از طریق حمله همزمان به مواکب حسینی (ع) و تظاهرات در بغداد برملا شد.

شهرستان الطارمیه در شمال پایتخت عراق از مناطق ناامن و کانون های تحرک داعش به شمار می رود و هر از گاه شاهد عملیات تروریستی علیه شهروندان و نیروهای امنیتی است.

الطارمیه یکی از ۶ شهرستان حومه بغداد است که به نام کمربند امنیتی پایتخت معروف است و چهار استان بغداد، صلاح‌الدین، دیاله و الانبار را به یکدیگر متصل می‌کند.

داعش که از ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ به عراق حمله و طی سه روز توانسته بود حدود ۴۵ درصد خاک این کشور را تصرف کند در آبان ۱۳۹۶ شکست خورد اما از همان زمان هسته های خفته این گروه تروریستی همچنان در عراق و سوریه فعال است و هر از گاه اقدام به تحرکات تروریستی می کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:ایرنا
انتهای متن/

شنبه, 08 مرداد 1401 ساعت 13:09

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید