حمایت آمریکا از گروه های تروریستی ضدایرانی

آمریکا حامی۶ گروه تروریستی مسلح مستقر در نزدیکی مرز ایران است

به گزارش دیده بان، «جبار عوده»، یکی از رهبران ائتلاف الفتح عراق گفت: از آن جایی که آمریکا پیرو سیاست انگلیس مبتنی بر سیاست "تفرقه بیانداز و حکومت کن" است، به همین دلیل عادت و رویه سیاست خارجی ایالات متحده، فتنه‌ انگیزی و ایجاد درگیری‌ها بین‌المللی است.

وی با بیان این که آمریکا به شیوه‌های مختلف حامی ۶ گروه تروریستی فعال در نزدیکی مرز ایران و کردستان عراق است، افزود: آنچه روی می‌دهد برای این است که با کارت گروه‌های مسلح، این منطقه به عرصه درگیری‌های منطقه‌ای تبدیل شود که ما حضور و فعالیت آنان را غیر قانونی می‌دانیم.

وی ادامه داد که علت غیر قانونی بودن فعالیت این گروه‌ها آن است که قانون اساسی عراق بر جلوگیری از هر گونه فعالیت این گروه‌ها علیه کشورهای همسایه هم مرز تأکید کرده است.

این مقام ائتلاف الفتح با بیان این که واشنگتن، امنیت منطقه کردستان را به بازی گرفته و با حمایت مالی از گروه‌های تروریستی و سردادن شعار، اقلیم کردستان را به نقطه خطرناکی سوق دهد.

عوده این گروه‌ها را کارت‌هایی در اختیار سرویس اطلاعاتی آمریکا دانست که در صدد هستند کشورهای همسایه را با کارت احزاب و گروه‌های مسلح که در کوه‌های مناطق کردستان عراق مخفی شده‌اند، تضعیف کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:ایرنا
انتهای متن/

سه شنبه, 16 خرداد 1402 ساعت 12:07

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید