کشته شدن چهارمین عضو ارشد داعش در افغانستان

اداره امنیت ملی افغانستان گزارش داد چهارمین عضو ارشد داعش در افغانستان به همراه سی عضو دیگر گروه تروریستی داعش در حملات هوائی در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان کشته شدند.

به گزارش دیده بان،خبرگزاری فرانسه نوشت، حسیب صدیقی، سخنگوی اداره امنیت ملی افغانستان تاکید کرد حافظ سعید، عضو ارشد داعش در افغانستان عامل ارتباط گروه داعش به کشورهای افغانستان، پاکستان و مناطق همجوار بوده است.

از حافظ سعید به عنوان چهارمین، فرد کلیدی و از اعضای ارشد داعش در افغانستان نام برده شده، او پیش از این از اعضای گروه تحریک طالبان پاکستانی بود که به دلیل نزدیک با ابوبکر البغدادی، به سمت امیر خراسان منصوب شد.

نیروهای ائتلاف بین المللی در افغانستان پس از آنکه اطلاعاتی از سوی اداره امنیت ملی، اطلاعاتی در خصوص همایش اعضای گروه داعش کسب نمود، این محل را هدف حمله هوائی قرار داد.

دو روز پیش هم مقامهای دولت افغانستان از کشته شدن شاهد الله شاهد یکی دیگر از اعضا ارشد گروه تروریستی داعش در ولایت ننگرهار گزارش داده بودند.

پیشتر سازمان امنیت ملی افغانستان اعلام کرد واحدهای ویژه ای به منظور مبارزه با گروه داعش در این کشور تشکیل شده است.

در اواخر سال گذشته هجری شمسی، مولوی عبدالروف مشهور به خادم رهبر داعش در افغانستان در ولایت هلمند کشته شد.
با این حال، اداره امنیت ملی گوید که در حملات هوایی و زمینی، ضربه های سنگینی به گروه داعش در افغانستان وارد شده، به تازگی واحد جدید و مجهزی در برابر این گروه تشکیل شده است.
تا کنون صدها تن از پیکارجویان که وابسته به داعش خوانده شده در بخش های کشور به ویژه ننگرهار و هلمند کشته شده اند.
انتهای متن/

یکشنبه, 21 تیر 1394 ساعت 09:59

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید