پیشروی جبهه مقاومت
تسلیم شدن 1500 تکفیری در سوریه

حدود 1500 معارض سوری در حومۀ جنوبی دمشق، پایتخت سوریه خصومت را با دولت کنار گذاشتند تا مشمول قانون عفو ​​عمومی قرار گیرند.

به گزارش دیده بان، بر اساس این قانون که اوایل سال جاری میلادی از سوی بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه، اعلام شد افراد مسلحی که سلاح‌های خود را بر زمین بگذارند، دست از مخاصمه بردارند و متعهد شوند در فعالیت‌هایی که امنیت ملی را تهدید می‌کند شرکت نکنند، مورد عفو قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، این معارضان در شهر کناکر در ریف دمشق سلاح‌های خود را به نیروهای دولت تسلیم کرده‌اند و پروندۀ آنان برای عفو در دست بررسی است.

این در حالی است که درگیری‌های ارتش سوریه با تروریست‌های داعش در مناطق مختلف همچنان ادامه دارد.

گروه موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد تروریست‌های داعش محله‌های جوره و القصور در شرق شهر دیر‌الزور را هدف حملات خمپاره‌ای قرار دادند.

بر اساس این گزارش، در این حملات یک زن و کودک خردسالش کشته و شماری دیگر مجروح شدند.

از سوی دیگر، درگیری‌ها میان نیروهای کرد سوریه و گروه تکفیری داعش در حومه شمالی رقه همچنان ادامه دارد.

گزارش‌ها حاکی است نیروهای دموکرات سوریه موفق شده‌اند 2 روستای دیگر را در این منطقه از چنگ داعش آزاد کنند.

پایگاه خبری العهد لبنان نیز خبر داد ارتش سوریه با کمک نیروهای هم‌پیمان تانک‌های داعش را در جنوب فرودگاه نظامی تی‌فور در شرق استان حمص منهدم کردند و سرنشینان آن‌ها را به هلاکت رساندند.

بر اساس این گزارش، نیروی هوایی ارتش سوریه 2 خودروی مملو از مسلسل را نیز در این منطقه به همراه سرنشینان آن‌ها منهدم کرده است.

نیروهای ارتش سوریه و گروه‌های هم‌پیمان آن‌ها در روزهای اخیر به موفقیت‌های چشمگیری علیه تروریست‌ها در مناطق مختلف کشور ازجمله حلب دست‌یافته‌اند.

پشتیبانی روسیه از عملیات نیروهای سوری در بازپس‌گیری مناطق تحت تصرف تروریست‌ها کمک شایانی کرده است.
انتهای متن/

چهارشنبه, 24 آذر 1395 ساعت 11:24

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید