پیامدهای شکست در الرمادی
داعش نیروهای را سوزاند

گروه تروریستی داعش آن‌ دسته از عناصر خود را که پس از آزادسازی شهر رمادی به دست ارتش عراق به موصل گریخته بودند، زنده زنده سوزانده است.

به گزارش دیده بان،شبکۀ فاکس نیوز به نقل از برخی منابع محلی گزارش داد که داعش در میدان اصلی شهر موصل، که در حال حاضر در کنترل تروریست‌‎ها قرار دارد دست به این اقدام زده است.

یکی از ساکنان سابق شمال عراق که اکنون در امریکا زندگی می‌کند و با خانوادۀ خود در عراق در تماس است در گفت‌وگو با فاکس نیوز گفت: «آن‌ها را یکجا جمع کردند، وادارشان کردند که به شکل یک دایره بیایستند و سپس آن‌ها را زنده آتش زندند.»

به گفتۀ این منبع، داعش این افراد را به دلیل این‌که تا پای جان در رمادی نجنگیده‌ بودند، آتش زد.

این نخستین باری نیست که داعش عناصر خود را بدین شکل دهشتناک می‌کشد. این گروه پس از آزادسازی شهر تکریت در فروردین ماه سال جاری نیز دست به اعدام جمعی تروریست‌های خود زد.

نیروهای عراقی در تاریخ 7 دی ماه سال جاری پس از ماه‌ها عملیات سخت و آزادسازی بیش از سی منطقه در حومۀ رمادی، در نهایت این شهر استراتژیک را آزاد کردند. شکست داعش در این شهر، مسیر را برای رسیدن نیروهای عراقی به موصل، پایتخت خودخواندۀ داعش در استان شمالی نینوا باز کرد.

شادی نیروهای پیروز عراقی پس از آزادسازی شهر رمادی (8 دی 1394- عکس از خبرگزاری فرانسه)اکنون با توجه به پیشروی‌های تازۀ ارتش عراق و آزادسازی منطقۀ پروانه در حومۀ رمادی، به نظر می‌رسد گروه داعش با اقدام به زنده سوزاندن عناصر فراری خود در موصل و دیگر اقدامات وحشت آفرین به تروریست‌های خود این پیام را می‌دهد که فرار از موصل عواقب بدتری خواهد داشت.

تروریست‌های داعش از آغاز هفتۀ جاری اقدامات وحشت آفرینی در موصل مرتکب شد‌ه‌اند. این گروه شامگاه شنبه (19 دی) 80 نفر را به جرم جاسوسی برای ارتش عراق در موصل اعدام کرد و روز یکشنبه (20 دی) نیز پنج غیرنظامی را با بولدوزر له کرد.

با وجود تمامی این اقدامات، براساس گزارش شبکۀ تلویزیونی البغدادیۀ عراق، در طول 48 ساعت گذشته 75 تروریست از موصل فرار کرده‌اند.

سعید مموزینی، از سخنگویان حزب دمکرات اقلیم کردستان عراق ضمن اعلام خبر فرار این تروریست‌ها افزود داعش روز دوشنبه (21 دی) نیز هشت تن از افسران و سربازان عراقی را که برای مدت طولانی در اسارت این گروه بودند، اعدام کرد.

فاکس نیوز به نقل از افراد حصر شده در شهر موصل گزارش داد که تروریست‌ها از پیشروی نیروهای دولتی، مبارزان کُرد و نیروهای بسیج مردمی در شمال عراق به وحشت افتاده‌اند.

این منابع می‌گویند تروریست‌ها‌ از ترس سقوط شهر موصل که 18 ماه پیش به تصرف داعش درآمد، دست به قتل زنان و کودکان می‌زنند.

این شبکه به نقل از یک عراقی ساکن امریکا که از وضعیت ساکنین موصل اطلاع دارد، گزارش داد: «آن‌ها (تروریست‌های داعش) به منازل می‌روند و کودکان را به اتهام جاسوسی با خود می‌برند. اگر مادر گریه کند و اعتراضی بکند، وی را نیز به جاسوسی متهم کرده و به زندان می‌اندازند و بعداً او را هم می‌کشند.»
انتهای متن/

سه شنبه, 22 دی 1394 ساعت 10:41

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید