نمایش تکفیری ها در اروپا
داعش بازهم در فرانسه وحشت آفرید

گروه تروریستی داعش پس از قتل عام یک ماه پیش در پاریس، پایتخت فرانسه، این بار یک معلم فرانسوی را با چاقو تهدید به مرگ کرد.

به گزارش دیده بان، این خبر به دلیل حملات بی سابقه داعش در جمعه شب 22 آبان ماه در پاریس که عمق فاجعه آن قابل قیاس با حوادث گذشته در فرانسه از جمله حمله به کارکنان مجله فکاهی شارلی ابدو نبود، در کسری از زمان در صدر اخبار شبکه های تلویزیونی و رسانه ها جای گرفت.
خبر این حمله داعش پس از حمله اخیر این گروه تروریستی به پاریس که با چندین حمله مسلحانه و بمبگذاری هم‌زمان، به کشته شدن بیش از ۱۲۰ نفر منجر شد، حساسیت ها را در فرانسه بیش از پیش برانگیخت.
این معلم فرانسوی 45 ساله صبح دوشنبه (۲۳ آذر، 14 دسامبر) اعلام کرد که یکی از اعضای گروه تروریستی داعش با شیئی برنده به وی حمله کرده است.
جراحت های خفیف روی گردن این معلم فرانسوی که برای مداوا و درمان به یکی از مراکز درمانی مراجعه کرده بود، از وقوع این حمله و تایید گفته های وی حکایت داشت.
بنا به گفته این معلم فردی نقاب پوش بوسیله شیئی برنده که داخل کلاس بوده به وی حمله کرده و مهاجم قبل از فرار به او گفته بوده که "این هشداری بود از داعش."
با توجه به سابقه تدریس 25 ساله این معلم فرانسوی و این که وی بسیار مورد احترام خانواده های دانش آموزان بوده است، همه چیز برای بازگشت دوباره ترس و اضطراب ناشی از حملات مجدد داعش، بر فضای فرانسه مهیا و پاریس بار دیگر در آستانه بحران قرار گرفت.
به دلیل اهمیت و حساسیت این خبر پرونده این حمله نیز به شاخه مبارزه با تروریسم دادستانی پاریس سپرده شد، اما دادستانی پس از بازجویی از این معلم اعلام کرد که وی اعتراف کرده که داستان این حمله جعلی است و او خودش خودش را مجروح کرده است. هنوز انگیزه این معلم از جعل این داستان عجیب مشخص نشده است.
اما بنا به نوشته خبرگزاری فرانسه، "نشریه فرانسوی زبان دار الاسلام که برای داعش تبلیغ می کند" اواخر ماه میلادی نوامبر از کارکنان آموزش و پرورش فرانسه به شدت انتقاد کرده و آن ها را به خاطر "تدریس سکولاریسم" "دشمنان خدا" خوانده و تاکید کرده بود آن ها "در جنگ نا محدود با خانواده های مسلمان " هستند.
به نوشته این خبرگزاری، داعش که صدها فرانسوی را به خود جذب کرده است، جنگ با معلمان و کارکنان بخش های خدماتی و کشتن آن ها را خواستار شده بود.
انتهای متن/

سه شنبه, 24 آذر 1394 ساعت 13:33

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید