مواجب بگیری به بهانه مسلمان نمایی!
نحوه باج گیری داعش از اقلیت های سوریه

گروه تروریستی داعش، با دریافت باج مالی تحت عنوان "جزیه" به مسیحیانِ شهر القریتین در حومه حمص واقع در سوریه اجازه ماندن داد.

به دیده بان، مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان این کشور با انتشار سندی فاش کرد که داعش، در قبالِ ماندن در شهر، از مسیحیان باج گرفته است.

این مرکز به نقل از منابع موثق، تاکید کرد که داعش، مسیحی های شهر القریتین را میان سه گزینه "پرداخت جزیه"، "گرویدن به اسلام" یا "ترک شهر" مخیر کرد و پس از دریافت مبالغی سران دینی مسیحی های این شهر، امان نامه ای با آنان امضا کرد که به آنان اجازه ماندن در شهر می دهد.

بر پایه این گزارش، گروه تروریستی داعش کارت های شناسایی شهروندان مسیحی را نزد خود نگه داشته است و پیش بینی می شود که اکثر اهالی این شهر، پس از دریافت کارت های شناسایی شهر را ترک خواهند کرد.

دیده بان حقوق بشر سوریه تاکید کرد که داعش، در تاریخ 20 آگوست کلیسای القریتین معروف به دِیرِ"مار الیان" را منهدم کرد.

در سندِ منتشر شده توسط دیده بان حقوق بشر سوری خاطر نشان شده است: مردهای مسیحی موظف به پرداخت جزیه هستند. مبلغِ جزیه، 4 دینار طلا برای ثروتمندان و نصف این مقدار برای افراد متوسط الحال و نیمی از این مبلغ برای فقراست، به شرط آن که درباره دارایی خود چیزی از ما پنهان نکنند. مسیحی ها می توانند این جزیه را در دو قسط طی سال پرداخت کنند.
انتهای متن/

شنبه, 14 شهریور 1394 ساعت 12:40

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید