مقاومت سوریه
گزارشی از آخرین تحولات حومه جنوبی حلب

ارتش سوریه در ادامه عملیات خود در چندین محور، توانست کنترل کامل ریف حلب جنوبی را در دست بگیرد.

به گزارش دیده بان، با ادامه پیشروی ارتش، فریاد کمک خواهی گروه های مسلح حاضر در این مناطق، در وسایل ارتباطی آنان به گوش می رسد.
حسین مرتضی رئیس دفتر شبکه العالم در سوریه گفت: حومه جنوبی حلب پس از تسلط ارتش سوریه بر آن و تثبیت حضور ارتش، شاهد درگیری های خشونت باری بوده و ما هم اکنون در خان طومان هستیم که منطقه ای راهبردی به شمار می رود. این منطقه تاکنون سنگر گروه های مسلح بوده و اعضای جیش الفتح نیز بر دیوارهای آن مطالبی نوشته اند.

منطقه معروف دیگر موسوم به خان العسل نیز تاکنون محل حضور تروریستها بود که شاهد درگیریهای شدیدی در آن بودیم و ارتش سوریه پس ازاستقرار در آنجا به کارخانه ها، صومعه ها، سیلوهای آرد و ورودی حلب راه یافت و بدین ترتیب منطقه ریف جنوبی حلب تحت کنترل کامل ارتش درآمد و ارتش در حال ادامه عملیات خود در چندین محور است.

گروههای مسلح طی دو روز گذشته درخواست کمک کردند و در برخی مناطق صدای کمک خواهی آنان شنیده می شد. برخی گروههای مسلح حاضر در برخی مناطق به ویژه منطقه الزربه، جهت بالا بردن روحیه افراد خود در صدد فعالیت برای بازپس گرفتن برخی مناطق هستند؛ به ویژه پس از ناپدید شدن برخی از سرکردگان این گروه‌ها و در راس آنان سرکرده جیش الفتح یعنی المحیسنی که دارای تابعیت سعودی است و از حدود ده روز پیش به سرنوشت نامشخصی دچار شده است.

س از اینکه گروههای مسلح در خان طومان تلفاتی متحمل شدند، المحیسنی چندین تماس با آنان داشته اما پس از آن ارتباطش قطع شد.
بدین ترتیب برخی گروههای مسلح و سرکردگان آنان، برای ورود به خاک ترکیه در صدد فرار به سوی مرزهای این کشور و جذب برخی از گروهها مانند احرار الشام و دیگر گروه‌های وابسته به جیش الاسلام و جبهه النصره بودند تا شاید بتوانند برای بالا بردن روحیه تروریست‌ها، برخی مناطق را باز پس بگیرند.

 

هلاکت سرکرده تکفیری‌ها در حومه «حماه»/تشدید درگیری‌ها در حومه حمص

نظامیان ارتش سوریه امروز جمعه عملیاتی را علیه گروه های تکفیری مستقر در منطقه «کفر زیتا» واقع در حومه استان حماه انجام دادند.بر اساس این گزارش، به دنبال این عملیات، «عمر الخطیب» از سرکرده های گروه های تروریستی ـ تکفیری به همراه چند تَن دیگر از همراهانش به هلاکت رسیدند.

در همین حال، رسانه های عربی اعلام کردند در عملیات ارتش در منطقه «کفر زیتا» همچنین 15 عنصر تکفیری به هلاکت رسیدند.

از سوی دیگر، منابع رسانه ای از وقوع درگیری های شدید میان نظامیان ارتش سوریه و تروریست های تکفیری در بخش هایی از حومه استان حمص خبر می دهند.

توپخانه های ارتش سوریه نیز مواضع و مراکز وابسته به تکفیریها در حومه استان دمشق را طی چند نوبت زیر آتش گرفتند.

این تحولات در حالی است که تروریست های تکفیری مناطقی در حومه استان های حلب و لاذقیه را هدف حملات خمپاره ای قرار دادند.
انتهای متن/

شنبه, 12 دی 1394 ساعت 09:22

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید