نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت:
لزوم خشكاندن تفكر تكفیری درجهان اسلام

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در دیدار با رئیس بعثه تركیه در مكه مكرمه با اشاره به اینكه پرونده گروه تروریستی داعش و گروه های تكفیری درحال بسته شدن است، تصریح كرد: ریشه و تفكر تكفیری باید در جهان اسلام خشكانده شود.

به گزارش دیده بان، حجت الاسلام والمسلمین "سید علی قاضی عسكر" كه دیروز میزبان رئیس بعثه تركیه و هیئت همراه در محل بعثه مقام معظم رهبری بود، خاطرنشان کرد: مسیری كه می تواند ما را به هدف برساند تبادل نظر علما و اندیشمندان اسلامی است كه می توانند اسلام حقیقی و شبهات پیرامون آن را به صورت آكادمیك به بحث گذاشته و به مردم پاسخ بدهند.

وی با اشاره به اینكه باید با برگزاری همایش ها، ارائه مقالات و جلسات سخنرانی دیدگاهها را به یكدیگر نزدیك كنیم، اظهار داشت: ما درپژوهشكده حج و زیارت درقم آمادگی داریم در این زمینه با شما همكاری كنیم.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همچنین با تاكید بر اینكه برای دفاع از مسلمانان مظلوم دنیا ارائه راهكارهای مناسب ضروری است، گفت: باید از ظرفیت مجامع بین المللی برای نجات ملت مظلوم فلسطین و مسلمانان میانمار استفاده كنیم تا با فشار آنها كشتارمسلمانان متوقف شود.

قاضی عسکر با اشاره به اینكه دركشمیر، پاكستان، افغانستان، سوریه، عراق و برخی كشورهای دیگر، مسلمانان به قتل می رسند، افزود: مسئولان و علما و اندیشمندان كشورهای اسلامی باید به هم نزدیك شوند و برای حل اینگونه بحران ها با هم همفكری كنند، چرا كه اگراین فرصت از دست برود قابل جبران نیست.

نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت با اشاره به اینكه قضیه فلسطین به عنوان یكی از محوری ترین مسایل جهان اسلام مورد توجه دو كشور ایران و تركیه می باشد، افزود: قدرت های سلطه گر تلاش می كنند تا رژیم اشغالگر قدس را به صورت یك غده سرطانی درمنطقه حفظ كنند و برای اینكه خیالشان از بابت رژیم صهیونیستی راحت باشد درگیری و بحران در منطقه بوجود آورده اند.

وی درعین حال تاكید كرد: جمعی از علما و شخصیت های مذهبی می توانند با سفر به كشورهای مختلف آنها را در دفاع ازاتفاقاتی كه در جهان اسلام در حال رخ دادن است به تحرك و واكنش وادارند.

دراین دیدار "اكرم كلش" سرپرست سازمان دیانت و رئیس بعثه حج تركیه نیز اظهار داشت: درحالی كه دردنیای اسلام مسلمانان درمقابل هم قرار گرفته اند اسرائیل با برنامه ریزی به سمت هدف های خود در حركت است و آنچه را كه در الخلیل انجام می داد اكنون در مسجدالاقصی انجام می دهد.

وی به شرایط سوریه، عراق وافغانستان اشاره كرد و گفت: این اتفاقات نشان می دهد كه مسلمانها در مقابله با فتنه ها وظیفه بسیار مهمی برعهده دارند.

اكرم كلش با اشاره به توطئه رژیم صهیونیستی برای تقسیم مسجد الاقصی، افزود: با عكس العمل های ایران ، تركیه و دیگر مسلمانان دنیا این نقشه به تاخیر افتاد ولی لازم است همه مسلمانان و كشورهای اسلامی با همكاری و مساعدت هم این توطئه را نقش برآب كنند.

سرپرست سازمان دیانت و رئیس بعثه حج تركیه درادامه تحركات گروه تروریستی داعش را رو به اتمام دانست و گفت: جنایات داعشی ها موجب شد دهها هزاران كودك یتیم شدند و هزاران سوری نیز برای اخذ پناهندگی به اروپا مهاجرت كردند.

وی بر لزوم همكاری و ارتباط نزدیك بین بعثه های دو كشور برای بررسی مسایل و ارائه راه حل تاكید كرد و گفت: هدف از دامن زدن به اسلام هراسی در غرب این است كه چهره دیگری از اسلام را به نمایش بگذارند و آن را دین جنگ، كشتار و مخالف دوستی وبرادری وانمود كنند.

بر اساس این گزارش، رؤسای بعثه های حج ایران و تركیه در این دیدار با اشاره به مشتركات دو كشور، از گسترش روابط بعثه ها در حوزه حج استقبال و تصریح كردند: ما به عنوان دو كشور همسایه می توانیم در دفاع از ملت های مظلوم و مسلمان نیز نقش موثری ایفا كنیم./تقریب
انتهای متن/

چهارشنبه, 15 شهریور 1396 ساعت 11:58

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید