شیخ نعیم قاسم:
حزب الله جلوی نفوذ تکفیری‌ها را گرفته است

معاون دبیرکل حزب الله لبنان مبارزه مقاومت با تکفیری ها را در راستای تامین منافع لبنان و جلوگیری از نفوذ ویرانگر آنها به این کشور دانست.

به گزارش دیده بان، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان در مراسمی در حسینیه البرجاوی، به تلاش حزب الله در همه مراحل برای پاسداری از لبنان و پایه ریزی کشوری قوی و نیرومند و پیروزی حزب الله و بیرون راندن رژیم صهیونیستی از لبنان اشاره کرد و گفت: درحالی که آنها با همه روابط سیاسی و بین المللی و وعده ها نتوانستند، اسرائیل را از یک وجب خاک لبنان خارج کنند، مقاومت لبنان اسرائیل را از همه خاک لبنان به جز بخشی اندکی در کشتزارهای شبعا و تپه های کفر شوبا بیرون راند.

وی افزود: این امر ثابت می کند که طرح ما، طرح آزادی بخش و ساختن لبنان است که با دیگران در آن اشتراک داریم.

شیخ نعیم قاسم به مبارزه حزب الله با تروریست های تکفیری در سوریه اشاره کرد و گفت: طرح تکفیری ها کشتن همه کسانی است که با آنها مخالفت می کنند و می خواهند حیات بشری را از روی زمین برای کسانی که مخالف آنها هستند، از بین ببرند. اینها می خواهند خواست خود را با قتل و سلاح و ویرانی بر دیگران تحمیل کنند. ما نمی پذیریم که آنها خواسته خود را برما تحمیل کنند لذا با آنها مبارزه کرده ایم.

وی تاکید کرد: ما برای دفاع از خود و پاسداری از کشورمان و مقاومت خود با آنها مبارزه کرده و جنگیده ایم و توانسته ایم دستاورد عظیمی را بدست آوریم و از اقدام آنها برای ایجاد اماراتی براساس ساختار تکفیری خود در چند منطقه در بقاع و شمال لبنان، جلوگیری کنیم.

شیخ نعیم قاسم در ادامه گفت: تصور کنید که اگر همچنان در منطقه القصیر و القلمون بودند و به راحتی رفت و آمد می کردند؛ چه اتفاقی در منطقه بقاع روی می داد؟ چه اتفاقی در بیروت و جنوب و شمال لبنان و مناطق مختلف روی می داد؟ در این صورت، لبنان نه تنها در بی ثباتی امنیتی و سیاسی بود بلکه همان ویرانی و انفجار و خرابکاری سوریه را در لبنان انجام می دادند زیرا آنها با امکانات و حمایت بین المللی موجود از آنها می توانند هرجایی را که وارد شوند، تخریب کنند.

وی افزود: پس از آن کسانی که با حضور ما در سوریه برای مبارزه با تکفیری ها مخالفت می کردند، به مدافع حضور ما در آنجا تبدیل شدند و ما را به این امر تشویق کردند و از دیگران نیز می خواهند که به این رویکرد بپیوندند. آیا این تغییر رویکرد بر این دلالت نمی کند که ما در مقابله با اسرائیل صادق بوده ایم و در مقابله با تکفیری ها که در راستای حفظ منافع لبنان بوده است، موفق شده ایم؟

شیخ نعیم قاسم سپس در انتقاد از برخی در داخل لبنان و عدم دستاورد آنها برای این کشور گفت: شما در طرف مقابل چه گفته اید و در چه کاری موفق شده اید؟ آن را به لبنانی ها عرضه کنید تا بدانند که شما چطور از طریق مقابله دشمنان خارجی و مزدوران داخلی آنها در ساختن کشور دخیل بوده اید.

وی با اشاره به پیشینه مثبت حزب الله لبنان افزود: به حمد الله، پیشینه و پرونده ما مملو از فخر و بزرگی، عزت و صداقت و اخلاق و انسانیت است. ما در حزب الله تمایل فراوانی به انتخاب رئیس جمهور و پیشبرد امور دولت و مجلس نمایندگان و یک قانون انتخاباتی عادلانه مبتنی بر اصل نسبیتِ منصافه برای همه مردم و هرگونه طرحی هستیم که ما را به وضعیت بهتری رهنمون می سازد. ما تمایل فراوانی به حفظ ثبات امنیتی لبنان داریم و همه توانمندیها و امکانات خود را بارها برای جلوگیری از بروز فتنه ها به خدمت گرفته ایم و شهامت کافی داریم که موضع خود را با صراحت در همه مراحل بیان کنیم و موضع ما ثابت است و صبح و شب عوض نمی شود. ما براساس وجدان و منافع کشور گام بر می داریم.
انتهای متن/

یکشنبه, 22 آذر 1394 ساعت 14:42

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید