سالک در گفتگو با دیده بان:
ابعاد زد و بند آمریکا و ترکیه در نحوه مواجهه با داعش

ترکیه داعش را بهانه کرده تا "پ ک ک" را بکوبد، بالاخره زد و بند آمریکا با ترکیه می‌تواند بخشی از پازل تحرکات ترکیه در روزهای اخیر باشد.

حجت الاسلام سالک نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی طی گفتگویی خبرنگار پارلمانی دیده بان به تبیین تحرکات اخیر ترکیه در مقابله با داعش پرداخت.مشروح اظهارات وی به شرح ذیل می باشد:

داعش بلای جان کشورهای عربی، ترکیه قطر و عربستان شده است

داعش یعنی دلار آمریکا علیه شیعه، ساختار تشکیلاتی آن را آمریکا و اسرائیل طراحی و با پشتیبانی عربستان، ترکیه و قطر سازمان‌دهی شد.

پایگاه‌های آموزشی آن‌ها در کشورهای مذکور است، آن‌ها برنامه‌ریزی کردند برای اینکه جهان اسلام را با عدم لشکرکشی آمریکا روبرو کنند چراکه با لشکرکشی و آمریکا به عراق و افغانستان ضربات سنگینی از حیث هزینه و نیرو و کشته‌هایی که دادند متحمل شدند.

لذا برای اینکه چنین خساراتی را ندهند جریانی را به نام داعش به وجود آوردند و پیش از آن طالبان، القاعده، جندالشیطان و.. بار آن‌ها را به دوش می‌کشید و بعد همین‌ها به داعش تبدیل شدند.

ترکیب داعش را افسران بعثی عراقی ، به‌اضافه نیروهایی از کشورهای عربی که وهابی و سلفی، هستند و بعد نیروهایی را اروپا جذب و سازمان‌دهی کردند.

 

salek

 

الآن داعش بلای جان کشورهای عربی، ترکیه قطر و عربستان شده است، دیروز عربستان شاهد یکی از بزرگ‌ترین انفجارها در خاک خودش بود، در ترکیه چندین انفجار و درگیری را شاهد بودیم که البته به گردن گروهک" پ ک ک" می‌اندازند که آن‌هم یک گروهی از همین‌ها است.

ترکیه در شرایطی قرارگرفته که اگر اجازه ورود داعش به خاک خودش را بدهد برایش دردسری بسیار عظیم خواهد داشته که دامنه آن ازآنجا به اروپا می‌رسد که برای اروپایی‌ها هم سنگین خواهد بود.

ترکیه داعش را بهانه کرده تا "پ ک ک" را بکوبد

لذا برای جلوگیری از ورود داعش به ترکیه و اروپا عملیاتی را علیه داعش ترتیب داده‌اند، امروز آمریکا در سوریه می‌خواهد علیه داعش پروازهایی داشته باشد، خود آمریکا و دیگران می‌خواستند داعش را بلای جان کشورهای اسلامی کنند که از هر طرف کشته شوند به سود آمریکا باشد، امروز این ماجرا به بلایی برای برای کشورهای اروپایی و آمریکایی و حاشیه خلیج فارس تبدیل‌شده است.

وی در خصوص بهانه ترکیه برای حمله به داعش و زد و بند ترک‌ها با آمریکایی‌ها اذعان کرد: ترکیه داعش را بهانه کرده تا "پ ک ک" را بکوبد، بالاخره زد و بند آمریکا با ترکیه می‌تواند بخشی از پازل تحرکات ترکیه در روزهای اخیر باشد.

وی در پایان ضمن تبریک روز خبرنگار اذعان کرد: شغل خبرنگاری در حقیقت امانت‌داری ملت و امت است و در این امانت‌داری باید صدق و امانت‌داری و شفافیت خودشان را با مستندسازی بر اساس سیاست‌های جمهوری اسلامی قدم بردارند.
انتهای متن/

شنبه, 17 مرداد 1394 ساعت 14:46

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید