دعوای روس ها و انگلیس در موضوع روسیه
روسیه انگلیس را به اشاعه اطلاعات نادرست متهم کرد

مسکو فیلیپ هاموند وزیر امور خارجه انگلیس را متهم کرده که به نحو «خطرناکی» اطلاعات غلط درباره نقش روسیه در سوریه منتشر می‌کند.

به گزارش دیده بان، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز سه‌شنبه اظهارات هاموند درباره عملیات هوایی مسکو علیه تروریست‌ها در سوریه را نشر خطرناک اطلاعات نادرست و غیرمرتبط دانست.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه نیز ادعاهای لندن و سایر پایتخت‌های غربی را مبنی بر اینکه عملیات نیروی هوایی روسیه در سوریه به حل بحران در این کشور کمک نمی‌کند «کاملا بی‌ اساس» خواند.

لاوروف این اظهارات را در پاسخ به اظهارات هاموند مبنی بر اینکه ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه با حمله به نیروهای «مخالف میانه‌رو» و حمایت از بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه تلاش‌های بین‌المللی برای حصول صلح در این کشور را تضعیف می‌کند، بیان کرد.

وزیر خارجه روسیه با بیان این اظهارات در پی دیدار با عبدالله بن زاید آل نهیان همتای اماراتی خود در ابو‎ظبی پایتخت امارات افزود چنین ادعاهایی بیانگر «اضطراب شرکای غربی ما از عملیات موثر نیروی هوایی ما در آسمان سوریه است» و اینکه ادعاهای واهی غرب برای کشورش تازگی ندارد.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین نیز خاطر نشان کرد که چنین ادعاهای «غیر منطقی و نادرست» را نمی‌توان جدی گرفت.

وی افزود مسکو در تلاشی گسترده و مداوم به سوریه برای مبارزه با تروریست‌هایی که کل جهان را تهدید می‌کنند کمک می‌کند.

در همین حال، هاموند در واکنش به اظهارات همتای روسی خود گفت: «پس من باید خیلی دقت کنم؛ روس‌ها هرگز اهل نشر اکاذیب خطرناک نیستند.»

مسکو از هشتم مهر به درخواست دولت سوریه حملات هوایی خود را علیه گروه تکفیری داعش و سایر گروه‌های تروریستی در سوریه آغاز کرده است.
انتهای متن/

چهارشنبه, 14 بهمن 1394 ساعت 10:17

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید