در گفتگو با شبکه المنار:
نصرالله: پیروزی در جنگ ۳۳ روزه وعده خداوند بود

دبیر کل جنبش حزب الله لبنان با بیان این که پیروزی مقاومت در جنگ ۳۳ روزه وعده خداوند به مجاهدان بود گفت: در صورت جنگ جدید این حزب الله است که پیروز میدان خواهد بود.

به گزارش دیده بان، سید حسن نصرالله دبیر کل جنبش حزب الله لبنان در گفتگو با شبکه المنار لبنان گفت: پیروزی مقاومت در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ حادثه ای غیر عادی بود و این در حالی است که حجم آتش باران رژیم صهیونیستی در این جنگ بیش از تمامی جنگ های آن با طرف های عربی بود و همه این ها با حمایت طرف های بین المللی و منطقه ای و با یک هدف صورت می گرفت و آن نابودی مقاومت بود.

وی تصریح کرد: این پیروزی وعده خداوند به مجاهدان بود.

وی افزود دولت لبنان در جنگ ۳۳ روزه هیچ ارتباطی با مقاومت نداشت و هیچ حمایتی از آن انجام نداد، اما با این وجود ما پیروزی در این جنگ را به تمامی طرف ها هدیه کردیم و رژیم صهیونیستی به شکست خود اعتراف کرد، اما با این وجود، برخی طرف ها در داخل لبنان یا در کشورهای عربی حاضر به پذیرش این واقعیت نیستند.

دبیر کل جنبش حزب الله لبنان در ادامه سخنانش تاکید کرد که اگر جنگ جدیدی علیه لبنان روی دهد، ما باز مطمئن هستیم که مقاومت پیروز خواهد شد.

وی افزود ما در لبنان ادیان و مذاهب مختلفی داریم، اما یک طبقه سیاسی خاص قدرت را در انحصار خود گرفته است.

سید حسن نصر الله تاکید کرد که ما پس از پیروزی در جنگ ۳۳ روزه خواستار در اختیار گرفتن قدرت نشدیم؛ چرا که این کار می توانست موجب بروز جنگ داخلی شود.

وی افزود نمی توان جواب فرد فاسد را با فساد بیشتر داد و از همین رو، ما نمی توانیم با سوق دادن لبنان به سمت جنگ داخلی، درصدد مقابله با فساد جریان حاکم برآییم.

نصر الله خاطر نشان کرد که گفتمان ما همیشه مبتنی بر این بوده است که ما راهی جز حفظ وحدت و یکپارچگی در لبنان نداریم و دلیل ما بر این مدعا این است که من خودم هیچ مشکلی برای حضور در دولتی که جریان المستقبل در آن حضور داشته باشد، ندارم.

وی تصریح کرد که مهمترین صحنه جنگ ۳۳ روزه ثبات قدم و اطمینان و آگاهی و درک بالای مردم بود و بازگشت مردم به شهر و دیار خود در اولین ساعات صبح روز ۱۴ آگوست از مصادیق بارز پیروزی تاریخی مقاومت لبنان بود.

سید حسن نصرالله در ادامه تصریح کرد که من بعد از جنگ از منطقه بقاع و جنوب لبنان و نیز دیگر مناطق بازدید کردم و تعداد زیادی از هیات ها و شخصیت های سیاسی و دوستان با من دیدار کردند. وی افزود من زندگی عادی خودم را می کنم و جایی مخفی نشده ام.

دبیر کل جنبش حزب الله تاکید کرد که از مهمترین اعترافات صهیونیست ها این است که اگر ما بخواهیم حزب الله را شکست دهیم، این کار از طریق جنگ و رویارویی مستقیم ممکن نخواهد شد و جنگ با ایران هم فایده ای ندارد و از همین رو، آنها درصدد خارج کردن سوریه از محور مقاومت برآمدند.

وی افزود موشک هایی که در جریان جنگ ۳۳ روزه مورد استفاده قرار گرفتند، در کارخانه های نظامی سوریه ساخته شده و به مقاومت تحویل داده شده بود.

سید حسن نصر الله اعلام کرد که هدف کشورهای عربی از ابراز علاقه نسبت به سوریه در مرحله پس از جنگ ۳۳ روزه، خارج کردن این کشور از محور مقاومت بود و حوادثی هم که امروز در سوریه اتفاق می افتد، نوعی انتقام گیری به خاطر جنگ ۳۳ روزه و ادامه همان جنگ است.

وی تصریح کرد که هدف اساسی جنگ ۳۳ روزه نابودی مقاومت در لبنان، سوریه و فلسطین و در نهایت منزوی کردن ایران بود.

دبیر کل جنبش حزب الله لبنان خاطر نشان کرد که جنگ ۳۳ روزه بازتاب های گسترده ای بر روی رژیم صهیونیستی داشت و از همین رو، پس از جنگ مذکور، تصمیم گرفته شد که سوریه از محور مقاومت خارج شود؛ چرا که این کشور پشتوانه ای بزرگ برای مقاومت است و ضربه زدن به آن می توان پشت مقاومت را بشکند.

وی افزود مشکلی که غرب در سوریه با آن مواجه شد، استقلال سیاسی این کشور بود و از همین رو، آنها از بهار عربی به عنوان بهانه ای برای ضربه زدن به سوریه استفاده کردند.

سید حسن نصر الله تاکید کرد که مشکل دشمنان سوریه با بشار اسد رئیس جمهور این کشور این است که وی حاضر به پذیرش خاورمیانه جدید که به معنای روی کار آمدن حکام و مقامات تسلیم آمریکاست، نیست.

نصر الله در بخش دیگری از گفتگوی خود به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اشاره کرد و گفت: قویترین سلاحی که در دست دونالد ترامپ (نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) وجود دارد، داعش است. وی افزود گروه های تکفیری و به ویژه داعش و النصره محصول یک کارخانه هستند.

دبیر کل جنبش حزب الله لبنان خاطر نشان کرد که در مرحله پس از جنگ ۳۳ روزه لبنان، آرامشی در این کشور برقرار شده است که در تاریخ بی سابقه است و اگر رشادت های ارتش لبنان و مبارزان مقاومت نبود، این کشور اکنون درگیر هرج و مرج شده بود.

نصرالله در ادامه اعلام کرد که جنوب لبنان اکنون شاهد امنیت، پیشرفت و شکوفایی است و تنها مشکل این منطقه بیکاری است که آن هم ناشی از کوتاهی دولت در عمل به مسئولیت های خود است.

وی افزود اگر من می توانستم بر سر میز گفتگو حاضر شوم، این کار را می کردم و در گذشته هم با طرف هایی که در جنگ ۳۳ روزه علیه ما توطئه چینی کرده بودند، گفتگو کرده ام و در کل، اگر منافع کشور آنرا ایجاب کند، ما مشکلی با آن نداریم.

دبیر کل جنبش حزب الله لبنان خاطر نشان کرد که ارتش لبنان در جریان جنگ ۳۳ روزه بر اساس دکترین ملی خود عمل کرد و در حد امکانات خود رشادت های زیادی به خرج داد و شهدایی را هم در این راه تقدیم کرد.

وی افزود متاسفانه در جریان جنگ ۳۳ روزه، برخی طرف ها درصدد اختلاف افکنی میان ارتش لبنان و مقاومت برآمدند و شخص نخست وزیر دستور مصادره محموله های تسلیحاتی را داده بود.

نصر الله تصریح کرد که اقدام ارتش لبنان در مصادره محموله تسلیحاتی در جریان جنگ ۳۳ روزه ناشی از تصمیمات سیاسی برخی طرف ها بود و این مشکل با پادر میانی امیل لحود رئیس جمهور و نبیه بری رئیس پارلمان در آن زمان برطرف شد.

وی افزود ما در آن زمان تهدید کردیم که به تصمیم سیاسی مصادره محموله تسلیحاتی واکنش نشان خواهیم داد؛ چرا که این کار می توانست در صورت تداوم، کشور را به مرحله خطرناکی سوق دهد.

دبیر کل حزب الله در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد که طرف های عربی و گروه های تکفیری نقش حامی رژیم صهیونیستی را ایفا می کنند.

وی افزود مشکل ارتش لبنان برای مقابله با گروه های تکفیری، روحیه ملی گرایی و اراده و قدرت آن نیست، بلکه این یک تصمیم سیاسی است و برخی طرف ها مخالف برخورد ارتش با این گروه ها در جرود و عرسال هستند و این مشکل سیاسی از آنجا نشأت می گیرد که جبهه النصره همپیمانانی در داخل دولت لبنان دارد.

نصر الله همچنین با اشاره به مداخله جویی های ترکیه در بحران سوریه تاکید کرد که آنکارا باید قبول کند که پروژه جنگ در سوریه به خط پایان رسیده است و این کشور دیگر نمی تواند وارد مسجد اموی شود، بلکه باید به دنبال راه حل سیاسی باشد.

وی تصریح کرد که اگر ترکیه مرزهای خود با سوریه را ببندد، عناصر مسلح نمی توانند وارد این کشور شوند و عربستان سعودی نمی تواند از طریق هواپیماها در میان گروه های تکفیری پول توزیع کند.

سید مقاومت اعلام کرد که عربستان عناصر مسلح را از سراسر جهان برای جنگ در سوریه جمع کرده است و افرادی که در نبردهای بزرگ مشارکت دارند، اصالتا چچنی و یا از کشورهای دیگر هستند و عربستان سرکردگی آنها را بر عهده دارد.

وی افزود اگر هرج و مرج در منطقه حاکم شود، در نهایت باعث نابودی رژیم صهیونیستی و ضربه خوردن به منافع آمریکا هم خواهد شد.

دبیر کل جنبش حزب الله لبنان تصریح کرد که صحبت کردن درباره اختلافات شدید سنی ـ شیعی نوعی بزرگنمایی است و برخی طرف ها سعی در دامن زدن به این اختلافات را دارند.

وی افزود ادعای وجود منازعه سنی ـ شیعی نادرست است و بسیاری از نیروهایی که در کنار ارتش سوریه می جنگند، از اهل سنت هستند و همین نیروهای اهل سنت نقش زیادی در پیروزی در فلوجه داشتند.

نصر الله تاکید کرد ما در آستانه پایان درد و رنج زیاد قرار داریم و این مساله می تواند حق و ناحق را مشخص کند و ما به زودی به پیروزی بزرگی در برابر اسرائیل دست خواهیم یافت و این رژیم چاره ای جز خروج از فلسطین نخواهد داشت و در سایه تحولات آتی آینده ای برای صهیونیست در منطقه وجود نخواهد داشت.

وی همچنین اظهار داشت که مردم القابی را به من نسبت می دهند و بدین وسیله سعی در بیان رویکرد خود را دارند و در کل، آنها دوست دارند رهبری داشته باشند، اما این القاب ساخته و پرداخته خود من نیست و نسبت دادن این پیروزی بزرگ به یک نفر اشتباه است و مردم که مبارزان مقاومت بخشی از آنها هستند، سرور و رهبر هستند.

دبیر کل جنبش حزب الله خاطر نشان کرد که دوستی مردم یک جاده دو طرفه است و وظیفه ما در برابر هر دستاورد بزرگ و پیروزی تاریخی که احترام و تقدیر مردم را به دنبال دارد، این است که فراموش نکنیم این پیروزی ها و دستاوردها لطف خداوند است.

وی افزود اگر ما سلاح خود را تحویل دهیم و تشکیلات نظامی خود را منحل کنیم، آیا در صورت حمله رژیم صهیونیستی، می توانیم به این مساله امیدوار باشیم که دولت جلوی چنین جنگی بایستد.

سید حسن نصر الله تاکید کرد که ما به وظیفه خود در زمینه دفاع از لبنان عمل می کنیم و در سوریه نیز وظیفه خود را انجام می دهیم و هرگز از عمل به این وظیفه خود دست نخواهیم کشید. وی افزود ما باید جایگاه قویتری در رسانه ها داشته باشیم.

دبیر کل حزب الله با اشاره به حملات صورت گرفته علیه شبکه ماهواره ای المنار اظهار داشت که این حملات بخشی از جنگ علیه محور مقاومت و تمامی موسسات مرتبط با آن است و المنار خط مقدم مقاومت در عرصه رسانه است و با توجه به نقشی که در حمایت از مقاومت ایفا می کند، در معرض جنگ بزرگی قرار دارد.

وی افزود من خطاب به برادرانم در شبکه ماهواره ای المنار اعلام می کنم که با وجود تمامی محدودیت ها و فشارها باید به فعالیت های خود ادامه دهید.

نصر الله تصریح کرد که برخی طرف ها پیشنهاد تغییر شکل شبکه المنار و راه اندازی شبکه تلویزیونی جدید را داده بودند، اما ما با آن مخالف هستیم؛ چرا که المنار، تاریخچه ای دارد که نمی توان آنرا با حرکت یک قلم حذف کرد و این شبکه باید به فعالیت خود ادامه دهد و تحریم رسانه ای علیه آن باید شکسته شود.
انتهای متن/

شنبه, 30 مرداد 1395 ساعت 09:44

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید