درگیری داخلی گروه های تروریستی در سوریه
یکی از سرکردگان جبهه النصره به هلاکت رسید

در درگیری تروریست‌ها در مناطق مختلف غوطه شرقی در حومه دمشق یکی از سرکردگان النصره به هلاکت رسید.

 به گزارش دیده بان، درگیری‌های شدیدی میان نیروهای جیش الاسلام از یک سو و فیلق الرحمان و هیئت تحریر الشام (النصره سابق) از سوی دیگر در غوطه شرقی در حومه دمشق رخ داد.

 

منابعی در مخالفان سوریه اظهار داشتند، این درگیری‌ها با حمله جیش الاسلام به پایگاه‌های هیئت تحریر الشام و فیلق الرحمان در مناطق عربین، کفربطنا، الاشعری، ‌مدیرا و حزه به بهانه به اسارت درآوردن یک گروه پشتیبان توسط این هیئت که در حال حرکت به سمت جبهه القابون برای مقابله با ارتش سوریه بود،‌ آغاز شد.

 

برخی فعالان با تکذیب این ادعای جیش الاسلام اعلام کردند، جیش الاسلام نیروهای خود را برای یک عملیات نظامی که از اهداف آن اطلاع نداشت،‌ تنها بر اساس دستورات صادر شده از سوی کشورهای حامی گرد آورد و امروز مشخص شد که این دستورات ممانعت از اقدام منفردانه هیئت تحریر الشام بوده است.

 

برخی منابع اعلام کردند، جیش الاسلام کنترل کامل شهر حزه را به دست گرفت. این درگیری‌ها منجر به کشته شدن حدود ۴۰ تن از نیروهای دو طرف و زخمی شدن ۷۰ تن دیگر شد.

شبکه خبری المیادین از کشته و زخمی شدن ۱۲۰ تن از هر دو طرف در این درگیری‌ها خبر داد.

همه منابع اعلام کردند، در این درگیری‌ها ابوغازی، از سرکردگان جبهه النصره در عربین به دست جیش الاسلام کشته شد.

این منابع از برگزاری تظاهرات در غوطه شرقی برای توقف درگیری‌ها میان گروه‌های مخالف مسلح خبر دادند.

 

این درگیری‌ها میان بزرگترین گروه‌های غوطه شرقی یک سال پس از درگیری میان جیش الاسلام از یک سو و فیلق الرحمان و جیش الفسطاط (که النصره پایه اصلی آن بود) از سوی دیگر بود. درگیری‌های قبلی موجب کشته، زخمی و اسیر شدن صدها تن از هر دو طرف شد
انتهای متن/

یکشنبه, 10 ارديبهشت 1396 ساعت 09:06

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید