جداشده های داعش
روایت های زنی که در مرکز امنیتی داعش فعالیت داشت

یک زن سوری که از داعش جدا شده، تاکید کرد که عناصر این گروهک تروریستی متجاوز و دزد هستند که برای "طلا ،شهوت و برده جنسی" به این گروه تروریستی ملحق شده اند.

به گزارش دیده بان،السومریه نیوز نوشت، زنی با نام مستعار "لینا" از ساکنان دیرالزور سوریه که در مرکز امنیتی موسوم به "پلیس حسبه"(پلیس دینی داعش) فعالیت می کرد، پس از جدایی از این گروهک تروریستی در مصاحبه با روزنامه دیلی میل انگلیس گفت: ترس، تاثیری خفقان آور بر مناطق تحت کنترل داعش دارد؛ به گونه ای که از کودکان به عنوان خبرچین استفاده شده و این علاوه بر بدرفتاری با زنان ایزدی ربوده شده است که به عنوان برده جنسی به عناصر داعش اهدا شده اند.

وی از وجود 5 زن انگلیسی در پلیس حسبه داعش خبر داد و اظهار داشت: گمان می کردیم که عناصر داعش و زنان خارجی که به این مکان می آیند برای فدا کردن جان خود برای ما آمده اند؛ اما به زودی روشن گشت که آنها برای طلا، پول و برده جنسی شدن آمده اند؛ آنها فقط مشتی متجاوز و دزد بودند.

این زن سوری تصریح کرد: با وجود ذخایر عظیم نفتی در نزدیکی شهری که در آن ساکن بودم؛ برق این شهر از طریق دیزل ژنراتورهایی که تحت کنترل اعضای ارشد داعش بود، تامین می شد.

وی با بیان دلایل جدا شدن از گروهک تروریستی داعش گفت: "تروریستها را ترک کردم چون اقدام های بسیار وحشتناک، ویرانی و مجازاتهای بدنی از آنها دیدم".

دیده بان حقوق بشر (هیومن رایتس ووتش) در 16آوریل 2015 از ازدواج اجباری زنان و دختران ایزدی و تجاوز سازمان یافته و بدرفتاری با آنها از سوی عناصر گروهک تروریستی داعش خبر داده بود.

 
انتهای متن/

سه شنبه, 06 مرداد 1394 ساعت 10:08

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید