تکفیری های غرب آسیا
سفارش امنیتی تبلیغی عربستان و ترکیه از زبان ابوبکر البغدادی

پیام اخیر البغدادی به سفارش ترک ها و سعودی ها ساخته شده و توجیه گر اقدامات منطقه ای ایشان به حساب می آید.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان،چندی پیش پیامی از سوی ابوبکر البغدادی رهبر داعش منتشر شد که ترکیه و عربستان را به به جهاد و اقدامات انتحاری تهدید می کند و البته بازتاب زیادی در رسانه های دنیا داشت.

در این پیام بغدادی ترکیه را هدف اقدام جهادی و کشوری می داند که وارد خانه آنها شده اس و می گوید که ترکیه را باید اشغال نمود.

نکته حائز اهمیت در این پیام، همپوشانی اقدامات داعش با منافع و عملکرد ترکیه در ورود غیرقانونی نظامیانش به عراق و اشغال برخی از مناطق این کشور است.پیام بغدادی دقیقا به همان خواسته ای می انجامد که مد نظر اردوغان است و توجیه ورود به عراق را در پی دارد.

بزرگنمایی تهدید داعش علیه ترکیه در حالی صورت می پذیرد که افکار عمومی و رسانه های منطقه ای نیز این مسئله را به دلیل حمایت های گسترده ترک ها از داعش نمی پذیرند.دولت ترکیه در راستای تحریک ملی گرایی افراطی سعی در برجسته سازی تهدیدات خارجی از سوی گروه های تکفیری دارد و یک پروژه امنیتی تبلیغی را پیش می برد.

به جرئت می توان اذعان نمود که پیام اخیر البغدادی به سفارش ترک ها و سعودی ها ساخته شده و توجیه گر اقدامات منطقه ای ایشان به حساب می آید.
انتهای متن/

چهارشنبه, 19 آبان 1395 ساعت 11:16

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید