تحرکات تروریست ها در مرز سوریه وعراق

تروریست های داعشی مقرهای مرزی الحشد الشعبی را هدف قرار دادند.

 به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از خبرگزاری فارس گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» نزدیک به معارضان، امروز (دوشنبه- ۱۳ ژانویه)، اعلام کرد که عناصر گروه تروریستی داعش، با پیشروی در مناطق صحرایی، مقرهای نیروهای وابسته به ایران را در روستای «العباس» واقع در حاشیه شهر «البوکمال» با خمپاره، هدف قرار دادند.

این گروه اعلام کرد: از آغاز سال جاری میلادی، پهپادهای ناشناس بارها، تجهیزات و مقرهای وابسته به الحشد الشعبی را در منطقه البوکمال در نزدیکی مرزهای سوریه و عراق را هدف قرار داده‌اند. تنها در حمله 10 ژانویه این پهپادها علیه الحشد الشعبی، دست‌کم هشت نفر از اتباع غیر سوری حاضر در این منطقه کشته شده‌اند.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، نیروهای الحشد الشعبی در پی این حملات، ناگزیر شدند، سلاح‌های سنگین خود را در حاشیه رود الفرات و باغ‌های اطراف آن منتقل کنند و از هدف قرار گرفتن طی حملات آمریکا جلوگیری کنند.

جنگنده‌های ارتش آمریکا هشتم دی‌ماه نیز، چند مقر گردان‌های حزب‌الله مرتبط با سازمان الحشد الشعبی عراق را در مرز سوریه بمباران کردند و پس از آن، وزارت دفاع آمریکا با صدور بیانیه‌ای این حمله را تأیید کرد. منابع الحشد الشعبی نیز اعلام کردند که در این حمله هوایی، دستکم ۲۸ نفر شهید و ۵۱ نفر دیگر مجروح شدند.
انتهای متن/

دوشنبه, 23 دی 1398 ساعت 12:23

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید