با تسلط ارتش بر منطقه«الشیخ مسکین»
سیلی محکم ارتش سوریه بر گونه صهیونیسم

یک پایگاه عرب‌زبان با انتشار مطلبی تسلط ارتش سوریه بر منطقه استراتژیک «الشیخ مسکین» در حومه استان درعا را سیلی محکم مقاومت بر گونه مسئولان رژیم صهیونیستی قلمداد کرد.

به گزارش دیده بان، پایگاه لبنانی «العهد» با انتشار مطلبی به بررسی اهمیت استراتژیک منطقه «الشیخ مسکین» واقع در حومه استان «درعا» سوریه که به تازگی به کنترل کامل ارتش درآمده است، پرداخت.

این پایگاه لبنانی در گزارش خود آورده است: ارتش سوریه همچنان به پیشروی‌های گسترده خود در مقابله با تروریست‌های تکفیری داعش و دیگر گروه‌های تروریستی ادامه داده و هر روز برگ زرین دیگری را به دستاوردهای خود در مقابل آنها اضافه می‌کند. از سوی دیگر، گروه‌های تروریستی با مشاهده پیشروی‌های ارتش سوریه و هم‌پیمانان آن راهی جز عقب‌نشینی و فرار در مقابل خود نمی‌بینند. این تحولات در حالی رخ می‌دهد که چشمان دشمن صهیونیستی به جنوب سوریه به طور عام و منطقه استراتژیک «الشیخ مسکین» به طور خاص دوخته شده است؛ منطقه‌ای که از موقعیت جغرافیایی استراتژیکی برخوردار بوده و در مثلث واقع در حومه استان‌های «دمشق»، «درعا» و «قنیطره» قرار دارد.

در گزارش «العهد» همچنین آمده است: مسئولان رژیم صهیونیستی از زمان آغاز عملیات پاکسازی منطقه استراتژیک «الشیخ مسکین» واقع در حومه استان درعا از لوث تروریست‌های تکفیری همواره تحولات مربوط به این عملیات را دنبال می‌کرده و می‌کنند. سیطره کامل نظامیان ارتش سوریه بر منطقه «الشیخ مسکین» به مثابه سیلی محکمی بر گونه رژیم صهیونیستی بود و به آروزهای این رژیم در بهره‌برداری از این منطقه استراتژیک برای همیشه پایان داد. منطقه «الشیخ مسکین» به دلیل قرار داشتن در مسیر مواصلاتی بین‌المللی میان اردن و پایتخت سوریه و همچنین مسیر مواصلاتی میان استان‌های داخلی دمشق، درعا و قنیطره از اهمیت ویژه‌ای برای صهیونیست‌ها برخوردار است.

این پایگاه لبنانی همچنین تصریح کرده است: تروریست‌های تکفیری در اغلب موارد با حمایت‌های مستقیم رژیم صهیونیستی از مرزهای سرزمین‌های اشغالی وارد «قنیطره» و از آنجا به شهرهای «نوی»، «طفس»، «داعل» و «أبطع» در استان درعا رفته و مستقر می‌شوند. در واقع امدادرسانی به این دسته از تکفیری‌ها در منطقه «الشیخ مسکین» صورت می‌گرفت. چهار شهر یاد شده از مهم‌ترین مناطق استقرار تکفیری‌ها بوده و در ۸۰ کیلومتری دمشق و ۳۴ کیلومتری مناطق مرزی با اردن قرار دارند.

در ادامه گزارش پایگاه «العهد» آمده است: تسلط کامل نظامیان ارتش سوریه بر منطقه استراتژیک «الشیخ مسکین» مسیر پیشروی آنها به سمت شهر «نوی» بزرگترین پناهگاه تکفیری‌ها در مناطق غربی استان درعا را هموار می‌کند. تسلط بر این منطقه همچنین به ارتش سوریه کمک می‌کند تا هرچه سریعتر بر تپه‌های «الجموع» و «الجابیه» در جنوب و غرب شهر «نوی» سیطره یابد. بدون شک تسلط ارتش سوریه بر شهر «نوی» به معنای جدا کردن آن از حومه «قنیطره» است و این بدان معناست که امدادرسانی رژیم صهیونیستی به تروریست‌های مستقر در حومه غربی استان درعا قطع خواهد شد.

«العهد» در ادامه آورده است: امدادرسانی‌های رژیم صهیونیستی به تروریست‌های تکفیری در شهرهای مهم استان درعا از طریق یکی از سرکرده‌های تکفیریها به نام «معاذ نصار» انجام می‌شود. وی به صورت کامل بر حمایت‌های لجستیکی و تسلیحاتی رژیم صهیونیستی از تروریست‌های تکفیری در شهرهای «نوی» و «طفس» نظارت دارد.

در گزارش این پایگاه لبنانی همچنین تصریح شده است: اکنون رژیم صهیونیستی که به منطقه «الشیخ مسکین» به عنوان یکی از خطوط امدادرسانی به تروریست‌های تکفیری می‌نگریست در اندیشه یافتن منطقه‌ای دیگر به عنوان جایگزین آن است. مسئولان صهیونیست منطقه «طفس» را به عنوان اصلی ترین گزینه جایگزین «الشیخ مسکین» در نظر گرفته‌اند، چراکه این منطقه مسیر مواصلاتی میان شرق و غرب استان درعا محسوب می‌شود. علاوه بر این، پس از ورود نظامیان ارتش سوریه به منطقه «الشیخ مسکین» بسیاری از تروریست‌های تکفیری و سرکرده‌های آنان به شهر «طفس» منتقل شدند. اهمیت دیگر شهر «طفس» برای صهیونیست‌ها به عنوان جایگزین «الشیخ مسکین» این است که گروه‌های تروریستی مستقر در آن غالبا وابسته به رژیم صهیونیستی بوده و دستورات خود را از این رژیم دریافت می‌کنند.

«العهد» همچنین اعلام کرده است: از جمله مهم‌ترین سرکرده‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در حومه استان «درعا» سوریه می‌توان به «یمان یوسف الرشدان» اشاره کرد. وی اولین فرد مسلحی است که اقدام به ربودن چند خودروی وابسته به نیروهای حافظ صلح سازمان ملل (یونیفل) در شهر قنیطره کرد. علاوه بر این، «جمال بن احمد البردان» نیز از دیگر چهره‌هایی است که خدمات ارزنده‌ای را به رژیم صهیونیستی در حومه درعا ارائه کرده است. وی عضو مجموعه موسوم به «شورای محلی» در شهر «طفس» بوده و مسئولیت تأمین منابع مالی تروریست‌ها در این شهر را بر عهده دارد. «یاسر بن احمد البردان» و برادر وی «یامن بن احمد البردان» حلقه ارتباطی میان رژیم صهیونیستی و تروریست‌های تکفیری مستقر در حومه استان درعا محسوب می‌شوند. این در حالی است که یکی دیگر از سرکردگان تکفیریهای وابسته به صهیونیست‌ها «واصف یوسف الرشدان» نام داشته و گروهی متشکل از ۴۰۰ تکفیری زیر نظر وی در حومه درعا فعالیت می کند. اما مسأله انتقال تکفیری‌های مجروح به بیمارستان‌های رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی با نظارت مستقیم یکی دیگر از سرکرده‌های تکفیری‌ها به نام «باسل یوسف البردان» انجام می گیرد.

در پایان گزارش این پایگاه لبنانی آمده است: دستاورد بزرگی که ارتش سوریه با تسلط کامل بر منطقه استراتژیک «الشیخ مسکین» خلق کرد، بدون شک راه‌های امدادرسانی رژیم صهیونیستی به تکفیری‌های مستقر در حومه غربی استان درعا را با مشکل جدی مواجه خواهد ساخت. این دستاورد همچنین مسیر رسیدن نظامیان ارتش سوریه به شهر «نوی» و دیگر شهرهای مهم واقع در حومه درعا را هموار کرده و به آنها این امکان را خواهد داد که به نفوذ صهیونیست‌ها در آنجا پایان دهند.
انتهای متن/

چهارشنبه, 07 بهمن 1394 ساعت 13:23

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید