بازی میدانی پیچیده
مدل درگیری آمریکا با گروه های تکفیری در عراق و سوریه!

آمریکایی ها در تقابل با مسئله تروریسم درون سوریه، به گروهی از تروریست ها حمله می کند که گروهک ترویستی دیگر را تقویت نماید!

به گزارش دیده بان، طی روزهای اخیر اخباری مبنی بر آمار حملات آمریکا به گروهک تکفیری داعش، بعنوان تحرکات ضد تروریستی این کشور در خاورمیانه منتشر شده است.

با این وجود سوال اساسی ای که مطرح است جایگاه این حملات در پشتیبانی و تقویت کشورهایی است که داعش در آن جولان می دهد.

رفتار آمریکایی ها نشان می دهد که آنها در عراق و سوریه تنها در محمل هایی ایفای نقش می کنند که در جهت تقویت داعش و تجزیه دو کشور باشد و هیج نقطه ای از منافع دولت این کشورها را تامین نکرده و نخواهد کرد.

نکته حائز اهمیت در این است که آمریکایی ها بصورت آشکارا مدیریتی چندگانه و طرح ریزی ای پیچیده را صورت داده اند و همه اهدافشان در تضعیف و خاموش کردن جریان مقاومت در منطقه خلاصه می گردد که البته این رویه نتیجه عکس داشته است.

با این حال خبر اخیر بی بی سی به موارد مذکور صحه گذاشته و نشان می دهد که آمریکایی ها در مدیریت گروهک ها تکفیری به چه نحوی پازل هایشان را بازی می دهند.

 بی بی سی نوشت:جف دیویس سخنگوی پنتاگون گفت که این حملات هوایی که جنبه "پشتیبانی دفاعی" داشت روز جمعه گذشته انجام شد.

این حمله علیه کسانی که ظاهرا جنگجویان جبهه نصرت بودند و در جریان درگیری های این گروه با ارتش آزاد سوریه و شورشیان "نیروی سوریه جدید" - که توسط آمریکا آموزش دیده اند - انجام شد.

او گفت که آمریکا با آتش هوایی علیه مهاجمان که "خیلی شبیه جبهه نصرت" به نظر می رسیدند دست به حمله زد.

با این حال او افزود مقام های آمریکایی کاملا مطمئن نیستند که این گروه جبهه نصرت بوده است."

 

آمریکایی ها در تقابل با مسئله تروریسم درون سوریه، به گروهی از تروریست ها حمله می کند که گروهک ترویستی دیگر را تقویت نماید!

از سوی دیگر آمریکا ادعای حمله به داعش را مطرح می کنند اما شاهد هستیم که گروهک های تکفیری تنها در اقدامات گروه های مردمی و ارتش عراق و سوریه لطماتی را دیده اند.

گفتنی است آمریکایی ها و رسانه هایشان باید گزارشی از بزرگنمایی رسانه ای، تقویت و پشتیبانی گروه هایی همچون داعش ازائه نمایند،چراکه با رویه جاری ایشان همخوانی بیشتر دارد.
انتهای متن/

سه شنبه, 13 مرداد 1394 ساعت 12:23

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید