بازخوردهاي خبر مرگ ملا اختر
آخرين تحولات در اردوگاه رهبري طالبان

اخبارضد و نقیضی از مرگ «ملا اختر منصور» رهبر طالبان افغانستان مخابره شده که هنوز تایید نشده است.

به گزارش ديده بان، اخبار ضد و نقیضی مبنی بر مرگ «ملا اختر منصور» سرکرده طالبان افغانستان مخابره شده است که هنوز به طور قطعی مورد تأیید قرار نگرفته است.

نیروهای «ملا اختر منصور» در منطقه «کچلان» در نزدیکی مرز «چمن» با افراد نزدیک به ملا محمد رسول نورزی و ملا منصور دادالله درگیر شده اند و طی درگیری بین آنها ملا اختر منصور کشته شد.

 

«ملا هیبت الله آخوندزاده» سرپرست گروه طالبان شد

از سوي ديگر «خبرگزاری آوا» افغانستان نوشت، متعاقب مرگ ملا اختر منصور رهبر طالبان، ملاهیبت الله آخوندزاده سرپرستی گروه طالبان را بر عهده گرفته است.

ملا اختر منصور چهارشنبه هفته گذشته در یک درگیری درونی در منزل یکی از فرماندهان طالبان در کویته پاکستان به شدت زخمی شد؛ در این درگیری پنج تن دیگر نیز کشته شدند.

گفته شده رهبر طالبان پس از درگیری و وارد شدن جراحات زیاد در بدنش، جهت مداوا توسط افرادش به یکی از بیمارستان های کویته پاکستان منتقل شد اما روز پنجشنبه در اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

اما گروه طالبان تا کنون خبر مرگ ملا منصور و جانشین وی را تایید نکرده است و حتی یکی از سخنگویان این گروه به تمام مسئولان ولایتی، بخشدارها و فرماندهان این گروه خبر زخمی شدن ملا اخترمنصور را داده است.

لازم به ذکر است که ملاهیبت الله آخوند زاده و «سراج الدین حقانی» پیش از این به عنوان معاونان ملا منصور تعیین شده بودند.
انتهای متن/

شنبه, 14 آذر 1394 ساعت 15:09

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید