افشاگري فعال حقوق بشري ساكن ژنو
كانال ورود داعشي به پاريس مشخص شد

سیاست های دولتمردان سلفی ترکیه موجب شده است تا تعداد زیادی از عناصر داعش وارد اروپا شوند و در روزهای آتی شاهد حوادثی مشابه حادثه پاریس باشیم.

به گزارش دیده بان، چند روزی است که آرامش اروپا با نمایش حضور داعش در فرانسه و بلژیک و تهدید برخی دیگر از کشورهای اروپایی به‌هم‌ریخته است.

اگرچه کشورهای اروپایی سعی دارند رخ دادن این حوادث را با سرکوب پناه‌جویان بی‌خانمان سوری و عراقی تسکین دهند اما ریشه‌یابی این مسئله نشان می‌دهد که اقدامات داعش در فرانسه توسط عناصری صورت پذیرفته که به‌راحتی و از مبادی رسمی ترانزیتی وارد اروپا شده‌اند.

یکی از فعالین حقوق بشری ساکن در ژنو که نخواست نامش فاش شود در گفتگویی کوتاه با خبرنگار دیده بان مطالبی را در این راستا عنوان می‌کند که بسیار تکان دهنده است.

وی عنوان کرد:ده‌ها نفر از داعشی هایی که توسط سعودی‌ها و تیم‌های ترکیه‌ای جذب گروه‌های تکفیری شده‌اند بر اساس قول دستگاه امنیتی ترکیه به آن‌ها وعده داده شد که پس از حضور 9تا 12 ماهه آن‌ها در جنگ سوریه و عراق می‌توانند به‌سادگی ضمن دریافت اقامت کشورهای اروپایی، از کانال ترکیه به کشورهایی همچون آلمان،فرانسه،ایتالیا و... رفته و به زندگی خود ادامه بدهند.

" ع .ب" تأکید کرد:آن‌هایی که در فرانسه این حوادث تروریستی را رقم زدند،همان‌هایی هستند که توسط ترکیه به کشورهای اروپایی وارده شده‌اند و به دلیل خشونت نهادینه‌شده در وجود آن‌ها و همراهی با جنایات داعش در عراق و سوریه اقدام به بمب‌گذاری کردند.

نکته جالب توجه در حضور این داعشی ها در فرانسه، آگاهی رژیم صهیونیستی از اقدام آنها و تلاش برای درگیر کردن بیشتر کشورهای اروپایی در عراق و سوریه است.

سیاست های دولتمردان سلفی ترکیه موجب شده است تا تعداد زیادی از عناصر داعش وارد اروپا شوند و در روزهای آتی شاهد حوادثی مشابه حادثه پاریس باشیم.
انتهای متن/

سه شنبه, 26 آبان 1394 ساعت 15:35

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید