اسکای نیوز خبر داد:
ایجاد ائتلاف اطلاعاتی در عراق برای مبارزه با داعش

رئیس کمیته امنیت دفاع در پارلمان عراق اعلام کرد که همکاری اطلاعاتی و امنیتی عراق، سوریه، روسیه و ایران به طور عملی آغاز شده است.

به گزارش دیده بان، شبکه خبری اسکای نیوز عربی عنوان کرد، حاکم الزاملی، رئیس رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق ضمن اعلام رسیدن کارشناسان امنیتی روسیه و ایران به بغداد، گفت: فعالیت ائتلاف چهارگانه عراق، روسیه، ایران و سوریه آغاز شده است و بودجه‌ای به فعالیت این ائتلاف اختصاص داده شده است.

الزاملی تاکید کرد که واشنگتن در ماموریت خود در عراق تجهیز نیروهای امنیتی عراق به اطلاعاتی از داعش، شکست خورده است و واشنگتن در اقدامات خود جدی نیست.

اخیرا اعلام شده که روسیه پس از اینکه از تشکیل ائتلاف منطقه‌ای با حضور عربستان و ترکیه ناامید شده به سمت ایران و سوریه و تشکیل ائتلاف با حضور این دو کشور و عراق رفت.

بغداد وجود همکاری امنیتی و اطلاعاتی میان عراق، سوریه، ایران و روسیه را تایید کرده و از ایجاد مرکز اطلاعاتی در عراق برای تبادل اطلاعات درباره داعش خبر داده بود.

همکاری عراق و سوریه برای مبارزه با داعش می‌تواند نقش مهمی در تضعیف قدرت این گروه تروریستی داشته باشد. ورود ایران و روسیه به ائتلاف با بغداد و دمشق تاثیر بسیار زیادی بر روند مبارزه با داعش خواهد داشت.
انتهای متن/

سه شنبه, 07 مهر 1394 ساعت 10:31

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید