آمریکا و بازی با سرکرده تروریست ها
آمریکا و مشغول سازی رسانه ها با حذف عناصر دست ساز سازمان سیا

تیم عملیات ویژه آمریکایی کشتار رهبران دست اول داعش را در دستور کار دارد و تحرکات آن‌ها را برای نابودی این تروریست‌ها تحت تعقیب قرار داده است.

به گزارش دید بان، سایت روزنامه العربی الجدید نوشت، آمریکا می‌خواهد یک خلأ را در رهبری داعش ایجاد کند همانند کاری که ظرف سال‌های گذشته با سرکرده‌های القاعده کرده است.

ناظران بر این باور هستند که این رویکرد جدید آمریکا به این مساله بازمی‌گردد که آمریکایی‌ها متوجه شده‌اند موضوع مشترک میان گروه‌های تندرو در جهان قداست رهبر اول و جدال بر سر جانشین اوست. همان چیزی که در مورد القاعده و طالبان و دیگر گروه‌ها رخ داد و اختلافات داخلی میان آن‌ها به جنگ و ضعف علنی در پی مرگ بنیانگذاران این گروه‌ها ختم شد.

در این خصوص یک مسئول عراقی عالی رتبه که خواست نامش فاش نشود در مصاحبه با سایت العربی الجدید گفت که یک گروه نظامی ویژه آمریکایی وجود دارد که میان بغداد و چند کشور در منطقه رفت و آمد می‌کند و سرکرده‌های برجسته داعش را از طریق شبکه جاسوسی انسانی و فنی گسترده با کمک گرفتن از جاسوسان و ماهواره‌ها و عملیات جاسوسی با تماس‌های تلفنی انجام شده از مناطق تحت اشغال داعش در عراق و سوریه زیر نظر دارد.

این مسئول عراقی که یک وزیر در دولت عراق به ریاست حیدرالعبادی است، عنوان داشت: این گروه نتایج چشمگیری را در زیر نظر گرفتن سرکرده‌های مهمی از داعش و خلاصی از آن‌ها رقم زده است. بویژه این امر در عراق به چشم می‌خورد که اهل تسنن نیز در راستای تلاش‌ها جهت رهایی از داعش همکاری می‌کنند.

این مقام عراقی تصریح کرد: کشته شدن فاضل الحیالی، مرد شماره دو داعش که مرگش توسط پنتاگون در جمعه گذشته اعلام شد از نتایج عملیات ویژه این گروه است.

وی خاطرنشان کرد: ظرف 9 ماه گذشته 24 سرکرده برجسته دست اول داعش کشته شده‌اند که این افراد تکفیری‌ترین و تندروترین سرکرده‌های داعش هستند و چشمداشت‌های زیادی به تمامی کشورهای منطقه داشتند و از کاریزمای بسیاری نیز برخوردار بوده‌اند و بر پیروان خود سیطره داشتند و می‌توان گفت که آن‌ها نیروها را همچون آدم آهنی و هر زمانی که بخواهند به تحرک وامی‌دارند و منابع حمایت مالی گسترده‌ای از کشورهای مختلف در جهان دارند.

این وزیر عراقی تاکید کرد: تعداد سرکرده‌های تاثیرگذار داعش از 100 سرکرده پافراتر نمی‌گذارد و هدف بزرگ‌تر سر خلیفه داعش معروف به ابوبکر بغدادی است که تاکنون موفق شده است تلاش‌ها جهت رسیدن به مخفیگاه خود را ناکام بگذارد.
انتهای متن/

یکشنبه, 01 شهریور 1394 ساعت 14:28

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید