تلاش غرب برای زنده نگه داشتن داعش

یکی از رهبران ائتلاف الفتح عراق از تلاش آمریکا برای باقی ماندن عناصر داعش در عراق و عدم نابودی کامل این تشکیلات تروریستی خبر داد

به گزارش دیده بان، «عدی عبدالهادی» یکی از رهبران ائتلاف الفتح عراق تاکید کرد که آمریکا تمایلی به ریشه کن شدن داعش در این کشور ندارد.

وی افزود: سرویس اطلاعات آمریکا بنیان تشکیلات تندروی بین المللی از جمله القاعده و داعش و دیگر گروه‌ها را بنا نهاده و این مسأله برای همگان آشکار شده است.

عبدالهادی بیان کرد: آمریکا نمی‌خواهد داعش به پایان کار خود در عراق برسد و تمایل دارد بخشی از این تشکیلات تروریستی باقی بماند. این کشور از هزاران تن از عناصر تروریست با تابعیت‌های مختلف در اردوگاه الهول سوریه حمایت می‌کند تا در نهایت از آنها به عنوان ابزاری برای تحقق منافع خود در راستای بی ثبات کردن منطقه و عراق استفاده کند.

وی گفت: آمریکا از داعش از طریق ۳ مسیر حمایت می‌کند؛ حمایت مالی از این تشکیلات تروریستی، حمایت اطلاعاتی از آن و فراری دادن عناصر داعش از سوریه به سمت عراق.

پیش از این، «جبار عوده» یکی از رهبران «چارچوب هماهنگی» تاکید کرده بود که نظامیان آمریکایی هزاران تن از داعشی های بازداشت شده را از زندان‌های منطقه الحسکه سوریه به مکان‌های دیگر منتقل کرده‌اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:مهر
انتهای متن/

شنبه, 27 اسفند 1401 ساعت 11:57

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید