تجلیل نماینده سازمان ملل از نقش ایران در مبارزه با تروریسم

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه از نقش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم و کمک به امنیت منطقه و سوریه تجلیل کرد

به گزارش دیده بان، «گیر پدرسون»، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه که به تهران سفر کرده، دیروز (یکشنبه) ۲۴ اردیبهشت ماه با حضور در محل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار از تلاش نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل برای کمک به برقراری صلح و ثبات در سوریه قدردانی کرد.

وزیر امور خارجه همچنین آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی مرتبط با سوریه و در پرتو تحرکات اخیر دیپلماتیک، خصوصا نشست‌های چهارجانبه اخیر جمهوری اسلامی ایران، روسیه، سوریه و ترکیه، به ویژه نشست اخیر وزرای امور خارجه چهار کشور در خصوص راه‌حل سیاسی بحران سوریه در مسکو را تبیین کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به سفر موفق «آیت‌الله رئیسی» رئیس جمهور به سوریه، انجام این سفر را نشانه‌ای از ورود این کشور به مرحله‌ای از امنیت پایدار خواند و بر ضرورت جلب حمایت جامعه جهانی برای کمک به بازسازی و آماده سازی شرایط به منظور بازگشت آوارگان سوری به کشورشان تأکید کرد.

گیر پدرسون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه هم در این دیدار نقش ایران را در مبارزه با تروریسم و کمک به امنیت منطقه و سوریه ستود و اقدامات و تحرکات خود به عنوان نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه در حوزه‌های مختلف را تشریح کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:فارس
انتهای متن/

دوشنبه, 25 ارديبهشت 1402 ساعت 13:14

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید