خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

19 تا 24 سال حبس در انتظار رئیس ستاد انتخاباتی ترامپ

پل منافورت 69 ساله احتمالا باید باقی عمرش را در زندان سپری کند

به گزارش بلومبرگ، منابع خبری از احتمال محکومیت پل مانافورت، رئیس سابق ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به بیش از ۱۹ سال حبس به اتهام فساد مالی در پرونده تخلفات مالیاتی و کلاهبرداری بانکی خبر دادند.

این مجازاتی است که در یک سند دادگاهی مربوط به دفتر رابرت مولر، بازرس ویژه تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا برای مانافورت محاسبه و پیشنهاد شده است.

روزنامه گاردین نوشته رابرت مولر این حکم را برای اتهامات مانافورت در یک پرونده جرائم مالی صادر کرده که ارتکاب آن‌ها قبل از پیوستن او به کارزار انتخاباتی ترامپ در سال ۲۰۱۶ صورت گرفته است.

در سند تیم مولر آمده است: مولر بیش از یک دهه طوری رفتار کرده که گویی بالاتر از قانون است و باعث محروم شدن دولت فدرال و نهاد‌های مالی متعدد از میلیون‌ها دلار پول شده است. مجازاتی که در اینجا اعمال می‌شود بایستی متناسب با جدیت این جرائم بوده و موجب بازداری مانافورت و سایرین از اقدام مشابه شوند.

در صورتی که قضات فدرال با مجازات پیشنهادی موافقت کنند برای مانافورت ممکن است بین ۱۹ تا ۲۴ سال زندان در نظر گرفته شود.

این مجازات، از طرف دیگر به معنای آن است که مانافورت ۶۹ ساله احتمالاً بایستی مابقی عمرش را پشت میله‌های زندان بگذارند.

دفتر مولر پیشنهاد مجازات خاصی را مطرح نکرده، اما گفته با این محاسبه که مجازات مانافورت را بین ۲۳۵ تا ۲۹۳ ماه در نظر می‌گیرد موافق است. رئیس سابق ستاد انتخاباتی ترامپ بایستی بیش از ۲۴ میلیون دلار هم به عنوان جریمه پرداخت کند.

هیئت منصفه مسئول رسیدگی به پرونده تخلفات مالی و مالیاتی مانافورت شهریورماه سال جاری وی را در ۸ فقره جرم گناهکار شناخت. هیئت منصفه در خصوص ۱۰ اتهام دیگر هنوز حکمشان را اعلام کردند.

مولر در حال تحقیق درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا است. دادستان‌های تیم مولر گفته‌اند در حال تحقیق درباره تماس‌های مانافورت در سال ۲۰۱۶ با یکی از مأموران اطلاعاتی روسیه هستند.
انتهای متن/

شنبه, 27 بهمن 1397 ساعت 15:47

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید