چراغ سبز ارتجاع عرب به اشغالگران

مصر،عربستان،امارات عدم مخالفت خود را با طرح الحاق کرانه باختری به رژیم صهیونیستی اعلام کردند

 به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از خبرگزاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک روزنامه صهیونیستی فاش کرده که، عربستان‌، امارات و مصر خیال تل‌آویو را بابت عدم مخالفت با طرح اشغال کرانه باختری راحت کرده‌اند. این سه در ظاهر خود را مخالف این طرح نشان می‌دادند.طرح اشغال 30 درصد از کرانه باختری توسط رژیم صهیونیستی که قرار بود 11 تیرماه اعلام شود، به دلیل مخالفت‌های گسترده جهانی به تعویق افتاد. این طرح از سوی دیگر باعث اتحاد گروه‌های مقاومت شد و از نوار غزه تا کرانه باختری همه به دنبال تشدید مقاومت در برابر اشغالگران شدند. حتی پیشنهاد مسلح شدن کرانه باختری و آغاز انتفاضه سوم نیز مطرح شد. تقریبا تمام کشورهای دنیا علیه آن موضع گرفتند و سرانجام همین مخالفت‌ها، باعث به تعویق افتادن آن شد.

اما حالا خبر رسیده که برخی از کشورهای عربی به فلسطین خیانت کرده و با این طرح موافق بوده‌اند! روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» نوشته، برخی سران عرب پیام‌های اطمینان‌بخشی به فلسطین اشغالی فرستاده و اعلام کرده‌اند با طرح اشغال اراضی کرانه باختری مشکلی ندارند. بر اساس این گزارش، مصر، عربستان و امارات عدم مخالفت خود با این تصمیم را اعلام کرده‌اند، برعکس اردن که به شدت با آن مخالفت کرده است.

این روزنامه صهیونیستی سپس مدعی شد، مخالفت اردن با طرح اشغال از بیم عکس‌العمل مردم این کشور است. در ادامه این گزارش آمده، بر اساس نامه‌های سران عرب، آنها تنها از عکس‌العمل مردمشان بیم دارند و فقط به محکوم کردن طرح اشغال کفایت می‌کنند.
انتهای متن/

سه شنبه, 17 تیر 1399 ساعت 12:25

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید