خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

اخبار جدید از پرونده اختلاس 3هزار میلیاردی

معاون فرهنگی قوه قضائیه:سال‌ها زندانی برای مجرمان این پرونده در نظر گرفته شده است

صادقی به پرونده اختلاس 3 هزار میلیارد دلاری اشاره داشت و بیان کرد: چندین نفر در رابطه با این پرونده به انفصال از خدمت محکوم شدند و تعدادی به زندان رفتند و اعدامی هم در پرونده داشتیم.

وی با بیان اینکه سال‌ها زندانی برای مجرمان این پرونده در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: 3 هزار میلیارد دلار برگشت خورده اما چون خاوری متهم اصلی پرونده در حال فرار است مردم هنوز فکر می‌کنند در این پرونده اتفاقی نیفتاده است.

معاون فرهنگی قوه قضائیه در پاسخ به سؤال دانشجویی که چرا تنها با مردم برخورد شده و با دولتی‌ها برخورد نمی‌شود با بیان اینکه با مسئولان هم در جای خود برخورد می‌شود، گفت: در مسئله ارز و سکه در حال رسیدگی به پرونده برخی مسئولان هستیم که دادرسی آن‌ها تمام شده و به اتهامات معاون بانک مرکزی و همچنین رئیس سابق بانک مرکزی رسیدگی می‌شود و ممنوع‌الخروج هستند و این پرونده‌ها روال طبیعی خود را طی می‌کنند و ربطی به مسائل اخیر ندارند.

معاون قوه قضائیه در ارتباط با موضوع پولشویی مطرح شده از سوی وزیر امور خارجه گفت: قانون مبارزه با پولشویی داریم و شورای عالی پولشویی فعال است که مشتمل بر 5 وزیر بوده و مسئولیت آن با وزیر اقتصاد است.

صادقی با بیان اینکه برخی در بیرون از کشور به دنبال بهره‌برداری از چنین اظهاراتی هستند، افزود: باید پاسخ این اظهارات برای اذهان عمومی داده شود و خود آقای ظریف هم منظور خود را قاچاق‌‌های میلیاردی کالا بیان کرده است

وی در پاسخ به سؤال دانشجویی که پرسید اگر سران فتنه جرم کرده‌اند چرا طبق قانون محاکمه نمی‌شود و یا اگر جرمی نشده چرا در حصر هستند؟، عنوان کرد: اینجا همان مصلحت‌هایی هست که باید مدنظر قرار بگیرد و هر چیز باید در زمان درستش مورد بررسی قرار گیرد.
انتهای متن/

سه شنبه, 11 دی 1397 ساعت 16:49

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید