پشت پرده هجمه معاندین در ناکارآمد نشان دادن سند راهبردی تهران و پکن

جریانات و گروهک های معارض انقلاب اسلامی درعملیات روانی گسترده ای تلاش کرده اند که سند همکاری ایران و چین را یک توافق شکست خورده و خائنانه جلوه دهند

 سند راهبردی میان ایران و چین در طی ماه های اخیر یکی از پر بحث ترین موضوعات سیاست خارجی کشورمان در بستر محافل رسمی و فضای مجازی بوده است که موافقان و مخالفان بسیاری داشته است.

«سند راهبردی همکاری های 25 ساله ایران و چین»، که در بین مردم و اهالی رسانه به «توافق ایران وچین» شناخته می شود؛ فی الواقع یک سند جامع همکاری های مشرک بین دو کشور ایران و چین است که در سال 94 صحبت های ابتدایی آن میان مقامات ارشد دو کشور آغاز شد و پس از چندین سال مذاکرات فشرده میان طرفین و کارشناسی دقیق مفاد آن، در تیر ماه سال گذشته به تصویب و تایید نهایی دو کشور رسید و از هفتم فروردین ماه سال جاری با سفر آقای «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین به تهران اجرای رسمی آن آغاز شد.

از هنگامی که در تیرماه 99 اخبار مربوط به این سند همکاری در رسانه های رسمی کشور و فضای مجازی منتشر شد، بسیاری از افراد جامعه از نخبگان، دانشگاهیان، فعالین رسانه ای گرفته تا کسبه بازار و مردم عادی به اظهار نظر در خصوص آن پرداختند، عده ای این سند را یک اقدام راهبردی در جهت رشد و پیشرفت کشور می دانستند؛ اما در مقابل عده ای بدون اطلاع دقیق از ماهیت و مفاد این سند به انتقاد و نفی آن پرداختند تا اینکه در فروردین سال جاری با انتشار متن این سند و آشکار شدن تمامی زوایای آن، عده ای که به این سند ایراد و انتقاد وارد می کردند پی به قضاوت عجولانه خود بردند و نظرات خود را اصلاح نمودند.

علاوه بر این دو گروه، جریانات و گروهک های ضدانقلاب نیز از آغاز روند تصویب و اجرایی شدن این سند جامع شروع به تخریب و خائنانه خواندن آن کردند و جریانات و گروهک های معاند و تروریستی از جمله «منافقین»، «سلطنت طلب ها» و گروهک های تروریست و تجزیه طلب کردی و عربی همچون «کومله» و«حرکه النضال» با به کارگیری تمامی ابزار رسانه ای و ارتباطی خود تلاش کردند هجمه شدیدی را بر علیه این سند بین المللی و کشورمان وارد کنند. آنها از تمامی شگردهای رسانه ای از جمله شایعه سازی، نشر اخبار کذب، تشویش اذهان عمومی و سیاه نمایی رسانه ای و عملیات روانی سنگین استفاده کردند تا بتوانند به ملت ایران و انقلاب اسلامی ضربه وارد آورند.

گروهک های ضد انقلاب و تروریست با مطرح کردن شایعاتی مانند فروش ایران به چین و یا فروش جزایر ایران به چین، سند همکاری ایران و چین را به قرارداد ننگین «ترکمانچای» در زمان پادشاهان قاجار تشبیه کردند و به آن لقب ترکمانچای دوم دادند.

آنها همچنین با طرح مسائل دروغینی همچون ورود نیروهای نظامی چین به خاک ایران، آزادی بی قید و شرط صید ترال چین در خلیج فارس، فروش نفت ایران به قیمت بسیار پایین به چین، فروش جزایر جنوبی به چین، اعطای وام چین به ایران، وابستگی کامل ایران به چین، بهره برداری از منابع طلای ایران و دهها مورد شایعه دیگر به دنبال تشویش اذهان مردم ایران و ضربه به این سند و امنیت کشور بودند.

اما باید به افرادی که خود ید طولایی در وطن فروشی و خیانت به مردم و کشور دارند مطالبی را یادآوری کرد:

- شما آنقدر در وطن فروشی خود مغرض و بی سواد هستید که حتی تفاوت یک سند همکاری دوجانبه و یک قرارداد و توافق بین المللی را نمی دانید و این سند را یک قرارداد می پندارید در صورتی که براساس قواعد حقوق بین الملل، توافقات بین المللی دارای یک چهارچوب مشخص می باشدکه طرفین قراداد هر کدام بر اساس توافقات صورت گرفته از یک سری حقوق و مزایا برخوردار هستند و در قبال آن موظف به انجام تعهدات مشخصی هستند. در حالی که سند همکاری های ایران و چین یک برنامه جامع است که تنها چهارچوب های کلان همکاری را مشخص می کند و تنها یک نقشه راه می باشد و هیچ جزئیات و اعداد و آمار مشخصی در آن ذکر نشده است.

- دشمنان قسم خورده نظام اسلامی که هیچ فهمی از مسائل استراتژیک بین المللی ندارند مدعی هستند که این توافق سبب وابستگی کشور به چین و مستعمره شدن ایران خواهد شد که در پاسخ به آنان باید گفت کشورهای مختلف دنیا با هدف دستیابی به رشد و توسعه پایدار در ابعاد مختلف اقدام به امضای معاهدات و اسناد جامع و بلند مدت با سایر کشورها و همسایگان خود می کنند تا بتوانند در یک بازه زمانی طولانی مدت به پیشرفت و توسعه های کلان سیاسی و اقتصادی و .... دست یابند که در همین راستا شاهد هستیم که حتی قدرت های بزرگ جهانی توافقات جامعی را با همسایگان خود و حتی سایر قدرت ها امضا می کنند که به رشد و توسعه آنها کمک می کند و در این خصوص می بینیم که کشور چین با عربستان سعودی سند همکاری جامع بلند مدتی را در رابطه صنایع نفت و گاز امضا کرده است که باعث تحکیم روابط اقتصادی دو کشور و رشد و توسعه صنایع انرژی عربستان خواهد شد.

-جریانات ضد انقلاب با طرح ادعای مسخره ای که ایران پس از خروج آمریکا از برجام و وضع مجدد تحریم های اقتصادی مجبور به روی آوردن به چین و عقد قرارداد استعماری با آن شده است باید گفت؛ اولا صحبت های ابتدایی سند جامع میان ایران و چین در سال 94 آغاز شد که هنوز توافق برجام نهایی و امضا نشده بود ثانیا روابط دوجانبه ایران و چین سابقه طولانی دارد و در طول انقلاب اسلامی همواره روابط گرم و صمیمانه ای میان دو کشور حاکم بوده است و به خوبی می دانیم که در طول دوران سخت تحریم های ظالمانه اقتصادی بین المللی بر علیه کشورمان این کشور چین بود که در کنار ما ایستاد و با اروپایی ها و آمریکایی ها همراه نشد و خرید نفت خود از ایران را قطع نکرد و در طول سالیان اخیر نیز همواره با اتخاذ مواضع قاطع در برابر زورگویی‌های غربی‌ها ایستاده و یک متحد استراتژیک برای ما به حساب آمده است.

- همچنین در رد دیگر شایعات و سخنان پوچ معاندین مانند بهره برداری از معادن طلا، صدور مجوز صیدترال، ورود نظامیان چینی و ..... باید گفت که این شایعات بارها توسط مقامات عالی کشور از جمله وزیر امور خارجه رد شده و از پایه بی اساس و تنها شایعاتی در راستای عملیات روانی معارضین بر علیه کشورمان هستند.

بنابراین می توان گفت جریانات و گروهک های تروریستی معارض انقلاب اسلامی که به عنوان سربازان پیاده نظام سرویس های اطلاعاتی غربی، عبری و عربی هستند در چهارچوب رسالت پلید و منافقانه خود که همواره تلاش داشته اند تا از هر روزنه و بهانه ای در جهت ضربه زدن به ملت شریف ایران و انقلاب اسلامی استفاده کنند حال نیز به دنبال این هستند که در مسیر تعیین شده از سوی روسای خود از جمله آمریکا، برخی کشورهای اروپایی، عربی و البته رژیم صهیونیستی گام بردارند تا مبادا حمایت مالی آنها قطع شود.

حمایت مالی، اطلاعاتی و رسانه ای نظام استکبار از گروه های معارض ضد انقلاب در چهار دهه اخیر امری است که دلایل و استنادات بسیاری جهت تایید آن وجود دارد و جای هیچگونه شک و شبهه ای در آن نیست.

در این میان کارزار فشار رسانه ای و تبلیغاتی نظام استکبار و گروه های معارض خارج نشین از سوی رسانه های فارسی زبانی از جمله ایران اینترنشنال، بی بی سی فارسی و من و تو نیز در مسیرهای تعیین شده تلاش به انحراف افکار عمومی، تضعیف وحدت ملی و اسنجام درونی ایران داشته و دارند که البته با افزایش سطح آگاهی و وسواد رسانه ای مردم، اقدامات روانی تبلیغاتی آنها ناکام خواهد ماند. چرا که ملت بزرگ و شهید پرور ایران به خوبی از طینت پلید این جنایتکاران آگاه بوده و دست تا مفرغ آلوده آنها در خون 17 هزار شهید ترور را هیچگاه فراموش نخواهد کرد.

در پایان آنکه امیدواریم شایعه سازان و سربازان مجازی گروهک های ضد انقلاب که مدت ها است با سیاست‌های رهبران شکست خورده خود در تلاشی بیهوده جهت آنچه که آنها «رژیم چنج» می خوانند به این نتیجه رسیده باشند که بیش از چهاردهه خیالبافی مسئولانشان در براندازی نظام جمهوری اسلامی حاصلی در برنداشته که هیچ، زندگی آنها را هم تباه کرده و حق زیستن را از آنها گرفته است.

 

 

 
انتهای متن/

سه شنبه, 04 خرداد 1400 ساعت 11:47

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید