خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

پس از پیام ترامپ

اتفاقاتی که پس از پیام ترامپ مبنی بر خروج از منطقه رخ داد

خبر خروج آمریکا از سوریه و افغانستان

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در توییتی خبر رسانه‌های آمریکایی مبنی بر خروج کامل نیروهای این کشور از سوریه را تایید کرد و نوشت: ما داعش را در سوریه شکست دادیم، این تنها دلیل ما برای ماندن در آنجا بود.

مقامات آمریکا در گفتگو بارسانه ها اعلام کردند واشنگتن در حال بررسی خروج تمام نیرو‌های خود از سوریه است. آن‌ها مدعی شدند واشنگتن همزمان با پس گرفتن تمام مناطق تحت کنترل داعش و پایان مأموریت خود، تمام نیروهای نظامی آمریکا را از سوریه خارج می‌کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از تصمیمش در مورد خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه دفاع کرده است.

آقای ترامپ در توییتی گفته که داعش "دشمن محلی" سوریه، ایران و روسیه است و آن‌ها باید با این گروه مقابله کنند.

او گفته که آمریکا نمی خواهد "پلیس خاورمیانه باشد."

ژنرال «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا از سمت خود استعفا داد.

ماتیس در متن استعفایش نوشت که تفاوت دیدگاه با «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا، دلیل اخذ این تصمیم بوده است.وی در حالی استعفا داد که تنها دو روز از اعلام تصمیم ترامپ مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از سوریه می‌گذرد و گفته می‌شود که این دو مساله بی‌ارتباط نبوده‌اند.وزیر دفاع آمریکا ادامه داد: «دیدگاه من درباره رفتار محترمانه با متحدان و برخورد روشن با کسانی که رفتار نامناسب داشته و رقبای استراتژیک آمریکا باتوجه به چهار دهه تجربه شکل گرفته است. ما باید در راستای ایجاد نظم در جهان که برای امنیت، رفاه و ارزش‌های ما ضروری است، فعالیت کنیم. این امر با انسجام اتحاد‌هایی که داریم، تقویت می‌شود».

نگرانی احزاب آمریکایی از خروج آمریکا

لیندسی گرم (جمهوری خواه)،جین شاهین (دمکرات)، جونی ارنست (جمهوری خواه)، انگوس کینگ (مستقل)، تام کوتون (جمهوری خواه) و مارکو روبیو (جمهوری خواه) از جمله امضا کنندگان نامه به ترامپ هستند. آنها می نویسند:" هرگونه تجلی ضعف از سوی آمریکا، باعث افزایش حضور ایران و روسیه در منطقه خواهد شد و این امر فقط باعث کاهش اعتماد شرکا و متحدان ما در منطقه خواهد شد".
سناتور های آمریکایی همچنین معتقدند خروج نیروهای مسلح امریکا ازسوریه به نفع گروه تروریستی موسوم به حکومت اسلامی (داعش) خواهد بود.
آنها علاوه بر این ابراز نگرانی کردند که تصمیم رئیس جمهور ایالات متحده شرایط مساعدی را برای بشار اسد رئیس جمهور سوریه به وجود خواهد آورد
انتهای متن/

سه شنبه, 04 دی 1397 ساعت 11:07

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید