خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

وزارت اطلاعات اخلال گران نظام ارزی را به دام انداخت

دستگیری 25 نفر از استان های قزوین و آذربایجان شرقی

‌ در پی اشراف اطلاعاتی و تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان قزوین، 12 نفر از عوامل اخلال در بازار ارز، به اتهام اخلال در نظام ارزی کشور، قاچاق ارز از طریق خریدوفروش غیرقانونی، تحصیل مال و کسب منفعت نامشروع، فرار مالیاتی و پولشویی در استان‌های قزوین، تهران و مازندران دستگیر و برای رسیدگی به جرائم مزبور، تحویل مراجع قضایی شدند. سرکرده این باند نیز درحالی‌که قصد خروج از کشور را داشت، شناسایی و دستگیر شد.
اعضای این باند که به‌صورت شبکه سازمان‌یافته و حرفه‌ای فعالیت می‌کردند، از سال 93 تاکنون درمجموع بالغ‌بر 20 هزار میلیارد ریال گردش مالی داشته و خریدوفروش غیرقانونی نزدیک به 450 میلیون دلار داشته‌اند.
همچنین، سربازان گمنام امام زمان (عج) در آذربایجان شرقی نیز با انجام اقدامات اطلاعاتی چندماهه موفق به کشف تخلفات گسترده در حوزه حوالجات ارزی گردیدند که در این رابطه 13 نفر از عناصر اصلی به اتهام اخلال در نظام ارزی کشور که تعدادی از متهمین با هویت جعلی قصد خروج غیرقانونی از کشور را داشتند دستگیر و بعد از مستندسازی جرائم، تحویل مراجع قضایی شدند.
این باند با تأسیس شرکت‌های کاغذی و سوءاستفاده از ظرفیت شرکت‌های بازرگانی فعال برای سوءاستفاده از مابه‌التفاوت نرخ ارز دولتی و آزاد به ثبت سفارش کالاهای مشمول ارز دولتی (مبادله‌ای) اقدام کرده و پس از تخصیص ارز دولتی نسبت به فروش حوالجات ارزی در بازار آزاد، با مشارکت عوامل خود در تهران اقدام کرده‌اند. حدود 65 میلیون دلار از تخلفات ارزی باند مذکور مستندسازی شده است.
انتهای متن/

سه شنبه, 18 دی 1397 ساعت 10:49

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید