خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

واکنش کشورهای مختلف به تصمیم مضحک آمریکا در قبال سپاه

واکنش وزرای خارجه فرانسه ،چین،ترکیه و قطر به تصمیم سپاه

وزارت خارجه فرانسه به اقدام آمریکا مبنی بر قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست گروه‌های تروریستی واکنش نشان داد و خواستار خودداری از هرگونه بی‌ثباتی در منطقه شد.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه همچنین افزود: حمایت ما از برجام، تا زمانی که ایران تعهدات هسته‌ای خود را اجرا کند؛ باقی خواهد ماند.

وزارت خارجه چین نیز در واکنش به اقدام خصمانه دولت آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد همه کشورها باید به قواعد بین‌المللی احترام بگذارند و از قلدری بپرهیزند.

«مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه و «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» همتای قطری اش مخالفت خود را با تصمیم آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران اعلام کردند.

چاووش اوغلو در کنفرانس مشترکی که با همتای قطری اش در آنکارا برگزار شد گفت: هیچ کشوری نمی‌تواند نیروهای مسلح کشوری دیگر را تروریستی اعلام کند.

همچنین وزیر خارجه قطر ضمن مخالفت با اقدام واشنگتن، بر لزوم حل اختلافات بین کشورها از طریق دیپلماتیک و با گفتگو تاکید کرد.

آل ثانی افزود: ایران یک کشور با شرایط اقلیمی و جغرافیای مختص خود است و ما به عنوان کشورهای همجوار با این کشور بایستی به ملاحظات این کشور چه با سیاست‌های آن مخالف یا موافق باشیم نگاه کنیم.
انتهای متن/

چهارشنبه, 21 فروردين 1398 ساعت 10:33

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید