خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 525

واکنش متفاوت فرانسه و اسرائیل به اقدام انگلیس در خصوص تروریستی اعلام کردن حزب الله لبنان

وزیر کشور انگلیس حزب الله لبنان را در لیست گروه های تروریستی قرار داد

به دنبال تصمیم روز دوشنبه انگلیس در ممنوع اعلام کردن شاخه سیاسی و نظامی حزب‌الله لبنان، تل آویو از این اقدام انگلیس استقبال کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» (رژیم) اسرائیل با تحسین از تصمیم روز دوشنبه انگلیس در اعمال ممنوعیت فعالیت‌های حزب الله لبنان، به اتحادیه اروپا توصیه کرده تا مسیر لندن را پیش گیرند.

بر اساس این گزارش، همزمان با تلاش‌های آمریکا برای تشدید فشار به حزب‌الله لبنان، «ساجد جاوید» وزیر کشور انگلیس دوشنبه اعلام کرد دولت این کشور کلیت حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار می‌دهد.

به نوشته رویترز، جاوید در این مورد گفت: «حزب‌الله به تلاش برای بی‌ثبات کردن وضعیت شکننده خاورمیانه ادامه می‌دهد و ما دیگر نمی‌توانیم میان شاخه نظامی آن که پیش از این غیرقانونی شده و حزب سیاسی آن، تمایز قائل شویم.»

وی افزود: «به همین جهت، تصمیم گرفته‌ام که کل گروه را ممنوع اعلام کنم»

به نوشته رویترز، «گیلعاد اردان» وزیر امنیت رژیم صهیونیستی در توییتی ضمن تشکر از سجاد جاوید، همتای انگلیسی خود نوشت: «همه کسانی که واقعا مایل به مبارزه با تروریسم هستند، وجه تمایز جعلی بین شاخه‌های نظامی و سیاسی حزب‌الله را رد می‌کنند»

گیلعاد اردان در خاتمه این توییت نوشت: «اینک نوبت اتحادیه اروپاست تا از انگلیس پیروی کند.»

اما مکرون به این اقدام انگلیس واکنش نشان داد و در نشسته خبری که با همتای عراقی خود داشت اینگونه بیان کرد«فرانسه کماکان بین شاخه نظامی حزب‌الله لبنان-که آن را تروریستی می‌داند- و شاخه سیاسی آن-که در پارلمان لبنان نماینده دارد و فرانسه هم با آن ارتباط دارد- تمایز قائل خواهد شد»

وی در ادامه تصریح کرد: «هیچ قدرت خارجی-از جمله فرانسه- نمی‌تواند تصمیم بگیرد کدام جنبش سیاسی خوب است یا خوب نیست. مردم لبنان باید در این مورد تصمیم بگیرند»
انتهای متن/

سه شنبه, 07 اسفند 1397 ساعت 17:01

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید