نخستین حرکت دانمارک در راستای مبارزه با داعش

لغو شهروندی تروریست های داعشی در دانمارک

در پی افزایش درگیری‌ها بین نیروهای کرد سوریه و ارتش ترکیه، دانمارک تصویب لایحه‌ای را در لغو شهروندی تروریست‌های داعشی در دانمارک تسریع بخشیده است.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان، به نقل از خبرگزاری آناتولی، بر اساس گزارش منتشر شده از سوی دولت دانمارک، یک خطر جدی از سوی تروریست‌هایی که از بازداشتگاه‌های مناطق تحت کنترل کردها در شمال سوریه فرار کرده‌اند، برای دانمارک وجود دارد.

دولت دانمارک در بیانیه‌ای اعلام کرد: اوضاع کنونی در منطقه مرزی ترکیه با سوریه یک خطر جدی است چون تروریست‌های خارجی با شهروندی دانمارکی به زودی به کشور باز می‌گردند. دولت از پارلمان خواسته تا هر چه سریعتر لایحه‌ای را در لغو شهروندی این افراد تصویب کند. این بدان معناست که دانمارک می‌تواند شهروندی اتباع خارجی را در حالی که آنها در خارج از کشور به سر می‌برند، لغو کند.

به گفته مته فردریکسن، نخست وزیر دانمارک، دولت هر کاری را برای جلوگیری از بازگشت چنین افرادی به دانمارک انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: این یک خطری است که بازداشتگاه‌های تحت کنترل کردها برای زندانیان داعشی در مرز نابود می‌شوند و نیروهای خارجی داعشی با شهروندی دانمارکی به دنبال بازگشت به کشور هستند. این افرادی که می‌خواهند به کشور بازگردند به دنبال نبرد علیه دموکراسی و آزادهای ما هستند. این یک تهدید برای امنیت ما است و در دانمارک غیرقابل قبول است.
انتهای متن/

چهارشنبه, 24 مهر 1398 ساعت 09:01

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید