خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

ناامنی مناطقی از سوریه توسط سگ دست آموز آمریکا

اعتراضات مردم به شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه»

منابع خبری معارض از تداوم اعتراضات در استان دیرالزور علیه شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) خبرمی‌دهند؛ شبه‌نظامیانی که تحت حمایت آمریکا قرار دارند.

گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به معارضان- بعدازظهر پنجشنبه گزارش داد که این تظاهرات برای دومین روز متوالی در مناطق تحت تسلط قسد ادامه داشته است.

به گزارش دیدبان، روز گذشته در شهر «البصیره» واقع در شرق دیرالزور، تظاهرات گسترده‌ای در مخالفت با نیروهای دموکراتیک برگزار شد. تظاهرات‌کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی با عنوان «الیوم تظاهرة.. غداً انتفاضة» (امروز تظاهرات... فردا انتفاضه) و «لا للاحتلال الکردی» (نه به اشغالگر کُردها) شعارهایی را در محکومیت اقدامات این نیروها سر دادند.

دیدبان از روستای «معیزیله» در شمال دیرالزور خبر داد که تظاهراتی برگزار شده و معترضان، علت آن را تنش بین عربها و کُردها عنوان کردند.

بنا بر این گزارش، این اعتراضات در حالی صورت می‌گیرد که هرج و مرج و ناامنی بسیاری در مناطق تحت کنترل قسد وجود دارد و نیروهای امنیتی نیز قادر به کنترل وضعیت نیستند.

این گروه چهارشنبه هفته جاری نیز گزارش داد که «خشم مردمی روزافزون در مناطق تحت تسلط قسد ادامه دارد... و تظاهراتی در شهرکهای الکسرة و محیمیدة و روستاهای الجنینة و الحصان در غرب دیرالزور برگزار شده است».

این تظاهرات، «در اعتراض به وخامت وضعیت امنیتی، بالا رفتن قیمتها و تداوم انتقال نفت توسط نیروهای دموکراتیک سوریه به مناطق تحت تسلط خود در [استان] الحسکه صورت گرفته است؛ نیروهای قسد نیز برای متفرق کردن معترضان در روستای الحصان، تیر هوایی شلیک کردند، ولی ساکنان، سلاح این افراد را گرفتند و آنان را از روستا بیرون راندند و موانعی را ایجاد کردند تا مانع از عبور نفت‌کشها و خودروهای قسد از آن شود.».

دیدبان در 20 آوریل جاری نیز با اشاره به «نارضایتی گسترده مردمی در روستای "سویدان جزیره" در شرق دیرالزور که به دنبال جان باختن یک مرد زیر شکنجه‌های نیروهای قسد صورت گرفته بود» تأکید کرد که عناصر قسد، با متهم کردن این فرد به ارتباط با گروه تروریستی داعش، وی را تحت شکنجه قرار داد که در نهایت به مرگ وی منجر شد.

عناصر قسد 3 غیر نظامی را کشتند

در همین ارتباط، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) روز گذشته گزارش داد که که در جریان حملات عناصر قسد به معترضان در روستای الضمان، سه غیر نظامی کشته شدند.

منابع محلی اعلام کردند که عناصر قسد، به روی معترضان آتش گشودند، ولی با این وجود، دامنه اعتراضات گسترش یافته است.

این منابع تأکید کردند که معترضان خواستار اخراج نیروهای قسد هستند و اعتراضات به البصیره و روستای العزبه رسیده است؛ چرا که هرج و مرج، سرقت، قتل و احتکار نفت توسط نیروهای قسد و شرکتهای مرتبط با آن افزایش یافته است.

سانا در پایان گزارش داد که روستاهای «محیمیدة، الحصان، سفیرة تحتانی، سفیرة فوقانی، الوسیعة، المویلح، الحصین و غریبة» در شمال غرب دیرالزور نیز شاهد تظاهرات گسترده علیه شبه‌نظامیان تحت حمایت آمریکا بوده است.
انتهای متن/

دوشنبه, 09 ارديبهشت 1398 ساعت 09:45

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید