مولوی نظیر سلامی:
بیکاری "دشمن پنهان" سیستان و بلوچستان

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: بیکاری یکی از مهمترین مشکلات مردم سیستان و بلوچستان است که اگر از طریق رسانه‌ها منعکس و از طرف مسئولان حل نشود، در آینده خسارات زیادی برای کشور به‌دنبال دارد.

به گزارش دیده بان، مولوی نذیر احمد سلامی  با بیان اینکه انتقال واقعیت‌های سیستان و بلوچستان مهمترین نکته‌ای است که باید رسانه‌های کشوری و استانی مورد توجه قرار دهند، اظهار داشت: سیستان و بلوچستان به‌لحاظ جغرافیایی با دو کشور آشفته افغانستان و پاکستان هم‌مرز است که در هر دو کشور عملاً آمریکا حاکم است و بدون شک آمریکا هم دشمن اصلی نظام جمهوری اسلامی است.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: از سویی مشکل فقر و بیکاری در این استان بسیار گسترده است و جوانان بدون تحصیلات و نیز جوانان تحصیل‌کرده استان در بیکاری به‌سر می‌برند.

وی با اشاره به اینکه بیکاری سیستان و بلوچستان را تهدید می‌کند، بیان کرد: بیکاری دشمن پنهان استان است که اگر جلوی آن گرفته نشود بدون شک خسارات جبران‌ناپذیری به ما وارد می‌کند.

مولوی سلامی تصریح کرد:نخستین رسالت رسانه‌ها انتقال این واقعیت‌ها است تا مسئولان کشور توجه بیشتری به این خطه از کشور داشته باشند و برای ایجاد اشتغال و کاهش فقر در استان راهکاری بیندیشند.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان ما در تلاش هستند به بهانه‌های مختلف میان مردم شیعه و سنی نقاط مختلف کشور و ‌به‌ویژه سیستان و بلوچستان تفرقه و اختلاف ایجاد کند که البته با توجه به وحدت موجود میان مردم و مسئولان، به‌لطف خدا هرگز در این زمینه موفق نخواهند شد.

وی با اشاره به موضوع "وحدت" به‌عنوان یک امر مهم که رسانه‌های استان باید به آن بپردازند، گفت: مردم سیستان و بلوچستان و به‌ویژه علماء، روحانیون، نخبگان و دانشگاهیان استان بسیار آگاه و هوشیار هستند و اجازه نمی‌دهند دشمنان با ترفندهای مختلف به وحدت آن‌ها خدشه وارد کنند؛ در این مسیر رسانه‌ها می‌توانند نقش موثری در زمینه آگاهی‌بخشی، افزایش بصیرت و تحکیم وحدت ایفا کنند.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: اگر برخی از مسلمانان آگاه بوده و درک و بصیرت کافی داشته باشند و با تکیه بر وحدت از امکانات و فرصت‌هایی که خداوند متعال در اختیار امت اسلامی قرار داده به درستی استفاده کنند، هرگز شاهد مشکلات کنونی موجود در دنیای اسلام نخواهیم بود.

مولوی سلامی اظهار داشت: متاسفانه امروز امت اسلامی به درستی از قرآن بهره نمی‌برد و شاهد هستیم که احکام اسلامی در برخی کشورهای اسلامی به درستی اجرا نمی‌شود که این امر سبب تضعیف قدرت مسلمانان شده است.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امروز جمعیت مسلمانان در سطح دنیا بسیار بیشتر از ادیان و مذاهب دیگر است و این جمعیت گسترده منابع ثروت فراوانی دارد که به‌دلیل اختلافات از آن‌ها بی‌بهره یا کم‌بهره شده است، افزود: اگر مسلمانان سراسر دنیا تکیه بر وحدت را اصل قرار دهند بدون شک ابرقدرت‌هایی مانند آمریکا به‌راحتی تضعیف شده و امکان ظلم به سایر ملت‌ها را نخواهند داشت.

مولوی سلامی خاطرنشان کرد: امروز پروژه‌های اسلام‌هراسی که توسط استکبار جهانی در نقاط مختلف دنیا در حال اجراست، در پی کاهش وحدت امت اسلامی بوده و این امر سبب شده استکبار با استفاده از دلارهای نفتی کشورهای اسلامی علیه دنیای اسلام اقدام کند.

تسنیم
انتهای متن/

چهارشنبه, 15 دی 1395 ساعت 12:10

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید